چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
۱۷:۱۰:۱۲

سند تک برگ ۴ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی شهرضا صادر شد

سند تک برگ ۴ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی شهرضا صادر شد

به گزارش سیناخبر محمد باقر رییسی صبح امروز چهارشنبه در گفتگو با سیناخبر افزود: اراضی شهرستان بر اساس عکس های هوایی بررسی و اراضی ملی مشخص و درصورتی که فردی دخل و تصرفی در اراضی ملی داشته باشد، پرونده تخلف تشکیل و در محاکم قضایی پیگیری می شود.

رییسی بیان داشت: از ۱۲۰پرونده مطرح شده در کمیسیون ماده واحده در شهرستان، ۲۲ پرونده باقی مانده که مرحله رسیدگی آن ها هم پایان یافته و منتظرصدور رأی قاضی است و با صدور رأی، می توان اتمام رسیدگی به پرونده های شهرستان را اعلام کرد.

وی گفت: همچنین برای حفاظت از انفال و جلوگیری از تجاوز های عمدی و غیر عمدی به اراضی ملی، ۷ هزار و ۵۰۰ متر کمربند حفاظتی (مرز مابین مستثنیات و اراضی ملی) درسطح شهرستان اجرا شد.

کمیسیون ماده واحده یا کمیسیون ماده ۵۶ منابع طبیعی، تنها مرجع رسمی برای تشخیص ملی بودن اراضی می باشد. چنانچه این کمیسیون اقدام به صدور رأی مبنی بر ملی بودن اراضی افراد کند، ملک مورد نظر در اختیار دولت قرار خواهد گرفت.

مطالب مشابه

۵۵ هزار نفر در شهرستان شهرضا زیر پوشش بیمه سلامت هستند

۲۳ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش روز دوشنبه سیناخبر محمدحسن نادری با بیان اینکه شهرستان شهرضا حدود ۲۸۰ کیلومتر راه شامل راه‌های اصلی، روستایی و بزرگراه دارد، اظهار کرد: اداره راه و شهرسازی این شهرستان در حوزه راهسازی تاکنون ۱۱ کیلومتر از جاده شهرضا به سمت اصفهان را تعریض و عملیات دوبانده‌سازی جاده را انجام داده است. نادری با […]

۱۶ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش روز دوشنبه سیناخبر عبدالرضا میرزائی گفت:  ۲۷نفر  از بیماران صعب‌العلاج با درجه ناتوانی حاد و زمین‌گیر با پرداخت هزینه پرستاری، در منزل نگهداری می‌شوند. میرزایی افزود: در سال ۱۴۰۱مبلغ ۹۳۴میلیون ریال از محل منابع دولتی و مردمی بابت هزینه‌های درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج  و در سه ماهه اول امسال ۲۴۰میلیون ریال هزینه […]

۱۶ مرداد ۱۴۰۲

همایش اهل حرم در شهرضا برگزار شد

۹ مرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =