چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
۱۸:۲۴:۵۱

رئیس ستاد انتخابات کشور:وزارت کشور و ستادهای اُستانی انتخابات نباید هیچ سوگیری داشته باشند و ضرورت دارد از رأی مردم بعنوان حق الناس صیانت کنند

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: وزارت کشور و ستادهای اُستانی در انتخابات به عنوان مجریان برگزاری نباید هیچ سوگیری سیاسی داشته باشند و ضرورت دارد از رأی مردم به عنوان امانت و حق الناس صیانت کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان محمدرضا غلامرضا روز سه‌شنبه در جمع معاونین سیاسی و فرماندارن استان های اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، قزوین، قم و مرکزی به میزبانی استانداری اصفهان گفت: هدف از برگزاری نشست‌های منطقه‌ای در حوزه انتخابات، آموزش مسؤولان برگزاری انتخابات و تبادل تجربیات بین آنان با هدف افزایش سطح توانمندی در اجرا می‌باشد.
وی با اشاره به هفته امامت و ولایت افزود، عید قربان تجلی اطاعت پذیری حضرت ابراهیم و انقیاد کامل حضرت اسماعیل از پدر در اجرای حکم الهی است؛ همانگونه که فرمودند:”یا أَبَتِ افْعَلْ ما تُؤْمَرُ”
غلامرضا تصریح نمود، عید قربان و عید غدیر گویای این واقعیت است که شاکله اصلی ولایت‌پذیری اطاعت محض است و بر همین مبنا، پیش‌درآمد هرگونه حرکت احیاگرایانه و اصلاحی، ولایت‌مداری است که در انقیاد و اطاعت‌پذیری محض از ولی، ترجمه و معنا می‌شود.
رئیس ستاد انتخابات کشور در ادامه افزود، انتخابات تجلی حضور اراده مردم آن‌هم در نظام مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی است و در این نظام اسلامی، با توجه به اینکه میزان رای ملت است، حضور و مشارکت حداکثری مردم در صحنه انتخابات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که بر همین مبنا، باید محل اهتمام و تمرکز قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: انتخابات پیش رو، چهل و یکمین انتخاباتی است که در کشور برگزار می‌شود و ستاد انتخابات براساس چهار مؤلفه تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت از ابتدای فرآیند اولیه انتخابات تا زمان برگزاری، این مؤلفه ‌ها را به جد مدنظر داشته و دارد.
غلامرضا گفت: همه مسؤولان برگزاری انتخابات در هر موقعیت و جایگاهی که هستند، باید در چارچوب اخلاق و قانون گام برداریم و از نگاه ناعادلانه و تبعیض‌آمیز پرهیز کنیم.
وی افزود: همکاری و هم‌افزایی نهادهای حاکمیتی با بهره‌مندی از ظرفیت‌های دولتی و مردمی برای برگزاری پرشکوه انتخابات و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن و تبلیغات منفی ایادی آن ها، امری ضروری است.
معاون سیاسی وزارت کشور در پایان تاکید کرد: وزارت کشور و ستادهای اُستانی در انتخابات به عنوان مجریان برگزاری نباید هیچ سوگیری سیاسی داشته باشند و ضرورت دارد از رأی مردم به عنوان امانت و حق الناس صیانت کنند.

مطالب مشابه

از بین ۳۰ نفر از معتمدان در اقشار مختلف شهرستان شهرضا، ۸ نفر از اعضای معتمد عضو هیئت اجرایی انتخابات با رأی گیری انتخاب شدند. رییس هیات اجرایی حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان گفت: حجت الاسلام والمسلمین محسن طالب پور، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس قریشی، حسین مسعودی منش، محمد حسن طالبیان، خلیل بهرامی، […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲

سه ملاک دسترسی آسان، تراکم جمعیت و تعادل در جانمایی شعب اخذ رأی مد نظر قرار می‌گیرد

۶ آذر ۱۴۰۲

اطلاعیه شماره ۷ ستاد انتخابات کشور: مهلت اعتراض به نتیجه صحت سنجی مدارک متقاضیان داوطلبی مجلس تمدید شد

۳ مهر ۱۴۰۲

ستاد انتخابات کشور امروز دوشنبه اطلاعیه شماره ۶ خود را خطاب به متقاضیان داوطلبی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صادر کرد.

۲۸ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 2 =