اولین جشنواره قرآنی حکیم الهی قمشه‌ای در شهرضا افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکتر سید امیر جعفری فرماندار شهرضا در مراسم افتتاح جشنواره قرآنی با بیان اینکه امروز تنها راه نجات عالم بشریت قرآن است، اظهار داشت: گرو‌های سلفی و تکفیری در سال‌های اخیر به نام دین دست به جنایات بسیاری زدند و اینجا قدر امامان همام (ع)در تفسیر مصحف شریف […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکتر سید امیر جعفری فرماندار شهرضا در مراسم افتتاح جشنواره قرآنی با بیان اینکه امروز تنها راه نجات عالم بشریت قرآن است، اظهار داشت: گرو‌های سلفی و تکفیری در سال‌های اخیر به نام دین دست به جنایات بسیاری زدند و اینجا قدر امامان همام (ع)در تفسیر مصحف شریف مشخص می گردد.

وی با اشاره به نقش مهم مفسران قرآنی در جامعه گفت: شهرستان شهرضا یکی از شهرستان‌های بزرگ و با فرهنگ غنی قرآن‌پژوهی است و حکیم الهی قمشه‌ای یکی از مفسران بزرگ قرآنی که از محضر امام خمینی (ره) و علامه طباطبائی بهرده برده است.

دکتر جعفری با بیان اینکه برای حل مشکلات جامعه در حوزه‌های مختلف باید از قرآن‌پژوهی استفاده کرد، افزود: در شهرضا برای نخستین بار با همت گروه های مردمیی این جشنواره قرآنی شکل گرفت، این طرح در قرارگاه فرهنگی شهرضا ارائه و مصوب شد.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه هر کجا از ظرفیت‌های مردمی در حوزه‌های فرهنگی و عقیدتی استفاده کردیم سربلند بودیم، بیان کرد: اولین جشنواره قرآنی با نام حکیم الهی قمشه‌ای امروز در شهرضا افتتاح شد و بیش از هزار نفر در این جشنواره ثبت‌نام کردند که این موضوع نشان دهنده تشنگی نسبت به معارف قرآنی است.

وی ضمن تقدیر از زحمات برگزار کنندگان این جششنواره، ادامه داد: با هدف استعدادیابی و رشد فرهنگ و غیرت دینی چنین جشنواره هائی باید ادامه داشته شود.

دکتر جعفری با بیان اینکه امروز تنها راه علاج دردهای جامعه دینی بازگشت به مکتب قرآن است و استفاده از علمایی که در تفسیر قرآن راه صلاح و فلاح جامعه را به ما نشان دهند، خاطرنشان کرد: این جشنواره را به فال نیک می‌گیریم و امیدوار هستیم با همراهی مردم سال به سال جشنواره‌های دینی و عقیدتی با شکوه بالاتری برگزار شود.

 

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

مسابقات جهانی شطرنج ناشنوایان به میزبانی ورشو لهستان از ۲۴ شهریورماه آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

در اولین روز این رقابت ها که با حضور ۲۲ کشور جهان برگزار شد در بخش برق آسا “پوریا جمالی” هنرجوی باشگاه کیش و مات شهرضا در ۱۱ دور با اقتدار کامل با کسب ۱۱ امتیاز مقام اول جوانان جهان را کسب نمود.

لازم به ذکر است، این برای نخستین بار است که تیم شطرنج ناشنوایان ایران به مسابقات جهانی اعزام شد و پوریا جمالی به عنوان یکی از دو نماینده ایران در این رقابت ها حضور داشت.

۳۰ شهریور ۱۴۰۱

طی حکمی از سوی مدیرعامل گاز استان،مهندس بهارلو به عنوان سرپرست جدید اداره گاز شهرضا معرفی شد

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، با توجه به اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان و ضرورت ایجاد زمینه های لازم برای ورود به مرحله ی آزادسازی قیمت گندم و آرد یارانه دار در اجرای بهینه ی طرح عظیم مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، عناوین تخلفات احتمالی در سطح واحدهای نانوایی شهرستان به شرح ذیل می باشد:

۱_ نصب تابلوی مشخصات و نرخنامه در واحدهای نانوایی و در معرض دید خریداران الزامی می باشد.
۲_ رعایت ساعات پخت در سه شیف کاری ضروری است.
۳_ قیمت مصوب نان ساده، کنجددار و نایلون در دستگاههای کارتخوان ثبت گردیده است.
۴_ در صورت عدم مطابقت اطلاعات مندرج در دستگاه کارتخوان، نانوایان موظف به مراجعه و اصلاح اطلاعات از طریق اتحادیه صنفی و بانک عامل می باشد.
۵_ رعایت وزن و قیمت مصوب نان ساده و کنجدی طبق تابلو مشخصات ضروری است.
۶_ نانوایان موظفند دستگاه کارتخوان هوشمند را برای امکان انتخاب خرید در. اختیار مشتریان قرار دهند.
۷_ حق انتخاب نان ساده یا کنجدی در دستگاه کارتخوان هوشمند با مشتری بوده و فروش اجباری نان کنجدی تخلف صنفی محسوب می گردد.
۸_مطابقت تعداد نان خریداری شده از طریق دستگاه کارتخوان با تعداد نان عرضه شده به مشتریان ضروری بوده و مغایرت احتمالی تعداد نان تحویلی با تراکنش ثبتی در دستگاه، تخلف گرانفروشی محسوب می شود.
۹_ شهروندان محترم می توانند گزارشات و شکایات خود در زمینه تخلفات صنفی در سامانه ۱۲۴ ثبت و پیگیری نمایند.

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 13 =