اولین جشنواره قرآنی حکیم الهی قمشه‌ای در شهرضا افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکتر سید امیر جعفری فرماندار شهرضا در مراسم افتتاح جشنواره قرآنی با بیان اینکه امروز تنها راه نجات عالم بشریت قرآن است، اظهار داشت: گرو‌های سلفی و تکفیری در سال‌های اخیر به نام دین دست به جنایات بسیاری زدند و اینجا قدر امامان همام (ع)در تفسیر مصحف شریف […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکتر سید امیر جعفری فرماندار شهرضا در مراسم افتتاح جشنواره قرآنی با بیان اینکه امروز تنها راه نجات عالم بشریت قرآن است، اظهار داشت: گرو‌های سلفی و تکفیری در سال‌های اخیر به نام دین دست به جنایات بسیاری زدند و اینجا قدر امامان همام (ع)در تفسیر مصحف شریف مشخص می گردد.

وی با اشاره به نقش مهم مفسران قرآنی در جامعه گفت: شهرستان شهرضا یکی از شهرستان‌های بزرگ و با فرهنگ غنی قرآن‌پژوهی است و حکیم الهی قمشه‌ای یکی از مفسران بزرگ قرآنی که از محضر امام خمینی (ره) و علامه طباطبائی بهرده برده است.

دکتر جعفری با بیان اینکه برای حل مشکلات جامعه در حوزه‌های مختلف باید از قرآن‌پژوهی استفاده کرد، افزود: در شهرضا برای نخستین بار با همت گروه های مردمیی این جشنواره قرآنی شکل گرفت، این طرح در قرارگاه فرهنگی شهرضا ارائه و مصوب شد.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه هر کجا از ظرفیت‌های مردمی در حوزه‌های فرهنگی و عقیدتی استفاده کردیم سربلند بودیم، بیان کرد: اولین جشنواره قرآنی با نام حکیم الهی قمشه‌ای امروز در شهرضا افتتاح شد و بیش از هزار نفر در این جشنواره ثبت‌نام کردند که این موضوع نشان دهنده تشنگی نسبت به معارف قرآنی است.

وی ضمن تقدیر از زحمات برگزار کنندگان این جششنواره، ادامه داد: با هدف استعدادیابی و رشد فرهنگ و غیرت دینی چنین جشنواره هائی باید ادامه داشته شود.

دکتر جعفری با بیان اینکه امروز تنها راه علاج دردهای جامعه دینی بازگشت به مکتب قرآن است و استفاده از علمایی که در تفسیر قرآن راه صلاح و فلاح جامعه را به ما نشان دهند، خاطرنشان کرد: این جشنواره را به فال نیک می‌گیریم و امیدوار هستیم با همراهی مردم سال به سال جشنواره‌های دینی و عقیدتی با شکوه بالاتری برگزار شود.

 

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

همایش پیاده روی خانوادگی در شهرضا

۱۲ خرداد ۱۴۰۲

حضور امام جمعه شهرستان شهرضا وفرماندار محترم شهرستان شهرضا و فرمانده محترم ۲۲ توپخانه شهرضا و مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان و رئیس کمیته امداد امام خمینی و روسای اداره سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان در روستای اسفرجان

۱۲ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روز چهارشنبه روابظ عمومی فرمانداری حیدر محمدی، بخشدار شهرستان شهرضا در این جلسه ضمن بیان مشکلات روستای کهرویه و تقدیر و تشکر از فعالیت هایی که تاکنون توسط ادارات صورت گرفته است گفت: تاکید ما خدمت رسانی بی منت، سریع و اثرگذار است و طی چندماه آسیب شناسی مشکلات بخش تصمیم بر آن […]

۱۲ خرداد ۱۴۰۲

تحقق ۱۰۵ درصدی تعهد اشتغال در شهرستان شهرضا تعهد اشتغال در شهرستان شهرضا ۱۰۵ درصد تحقق یافته است.

۳ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + چهار =