شرایط برای حضور سرمایه‌گذاران سالم در شهرضا فراهم ‌شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرضا با بیان اینکه بر اساس رسته‌بندی اداره کار کسانی که تسهیلات اشتغالزایی گرفته‌اند در دستگاه مربوطه در راستای ایجاد اشتغال ثبت‌نام کنند، اظهار داشت: کارگروه اشتغال شهرضا یکی از مهم‌ترین کارگروه‌هایی است که باید فعال‌تر برگزار شود. وی با بیان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرضا با بیان اینکه بر اساس رسته‌بندی اداره کار کسانی که تسهیلات اشتغالزایی گرفته‌اند در دستگاه مربوطه در راستای ایجاد اشتغال ثبت‌نام کنند، اظهار داشت: کارگروه اشتغال شهرضا یکی از مهم‌ترین کارگروه‌هایی است که باید فعال‌تر برگزار شود.
وی با بیان اینکه اشتغال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جوانان و پیشران توسعه کشور است، افزود: رفع موانع تولید یکی از مهم‌ترین شعارهای سال‌های اخیر است، که در راستای عملی نمودن اهداف آن باید یک برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای ایجاد اشتغال وافزایش ظرفیت صنایع موجود برنامه ریزی نمود.
جعفری با اشاره به اینکه در کوتاه‌مدت برنامه سالانه اشتغال تدوین شود، گفت: دربرنامه میان مدت ظرفیت حوزه گردشگری و تکمیل حوزه صنعت در شهرک صنعتی رازی و سپهرآباد، کشاورزی و دامداری و مشاغل خانگی مدنظر است.
فرماندار شهرضا با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال هر سال باید هدفمند پیش برویم، اضافه کرد: بیش از ۷۵ واحد شیره‌پزی در شهر منظریه وجود دارد، ضرورت دارد شیره‌پزی شهر منظریه را ساماندهی نمائیم و در این راستا می‌توان از ظرفیت بنیاد برکت استفاده کرد.
وی با بیان اینکه در افق بلندمدت ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی و شیمی پارک دیده شده است که ظرفیت اشتغال بالایی برای شهرضا ایجاد می‌کند، بیان کرد: بستر سرمایه‌گذاری در شهرضا فراهم و موانع تولید برطرف می شود، یکی از برنامه‌های مهم سفر استاندار به شهرضا تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بود که مصوبات خوبی در راستای حل مشکلات صنایع أخذ شد.
جعفری با بیان اینکه از هر صنعتی که در شهرضا مشکل دارد، حمایت می‌کنیم و در ستاد تسهیل استان تا رفع مشکل موضوعات را دنبال می‌کنیم، ادامه داد: شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران سالم فراهم کنیم اما نه سرمایه‌گذارانی که زمین بگیرند و پس از اخذ تسهیلات کاری انجام ندهند این آفت و هدر دادن منابع بیت‌المال است، در عین حال باید مراقبت کنیم دست‌اندازی به منابع طبیعی و تسهیلات بانکی اتفاق نیفتد.
فرماندار شهرضا ادامه داد: دستگاه‌های دولتی برای ارتقای فرهنگ کار باید تلاش بیشتری کنند که بخشی از آن به مدارس، دانشگاه ها و اصناف و دستگاه‌های فرهنگی و فنی و حرفه‌ای باز می‌گردد و متناسب با نیاز شهرستان نیروی کار ماهر آموزش و تربیت نمایند؛ افق توسعه شهرستان برمبنای گردشگری، عشایر، سفال، گیاهان دارویی و در حوزه صنعت صنایع شیمیایی، منطقه ویژه اقتصادی و شیمی پارک است، لذا ضرورت دارد متناسب با این ظرفیت ها نیروی کار ماهر تربیت شود.
وی با بیان اینکه انتظار از کارگروه اشتغال این است که سهمیه اشتغال شهرضا را حتی بالاتر از سهمیه اختصاص یافته محقق کند، بیان کرد: مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد باید رونق بگیرد اما نظارت بر آن انجام شود، تسهیلاتی که داده می‌شود، باید در ازای آن شغل ایجاد شود و افراد مددجو به گونه ای توانمند شوند که از پوشش نهادهای حمایتی خارج شوند.
جعفری با بیان اینکه در ۲ سال آینده بزرگ‌ترین کار دولت جهش مسکن است و بیش از ۱۰۰ رشته شغلی در سراسر کشور برای ایجاد مسکن فعال می‌شود، ادامه داد: باتوجه به ظرفیت های شهرستان در یک برنامه ۴ ساله می توان نرخ بیکاری شهرضا را ۳ درصد کاهش داد.
فرماندار شهرضا با بیان اینکه ارتباط و تعامل صنعت و دانشگاه باید بیشتر شود، گفت: دانشگاه های شهرستان می توانند پروژه‌های بزرگی را در حوزه صنعت در دست گرفته و دانشجویان فارغ‌التحصیل خود را به بازار کار معرفی نمایند.
وی خاطرنشان کرد: در سند آمایش سرزمینی برای شهرضا گردشگری پیشران توسعه تعریف شده اما مغفول واقع شده است، باید روستاهای هدف گردشگری و حوزه عشایر شهرضا پیگیری و شناسایی شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱

دکتر جعفری فرماندار شهرضا: در نظام اسلامی هیچ چیزی بالاتر از یاری مظلوم و برقراری عدالت وجود ندارد.

۱۶ شهریور ۱۴۰۱

#دولت_مردم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، همزمان با گرامیداشت هفته دولت و با حضور دکتر جوهری مدیر کل دفتر امور روستایی، مهندس امانی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ، دکتر بهزادفر بخشدار، مهندس صفرپور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، جمعی از مسئولین ادارات و برخی از کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی طرح های آبیاری کم فشار مورد افتتاح قرار گرفت. طرح مورد افتتاح در سطح ۲۸ هکتار که ۲۰ هکتار آبیاری کم فشار تیپ و ۸ هکتار قطره ای با اعتباری معادل سیزده میلیارد ریال به بهره برداری رسیده که از این مبلغ معادل یازده میلیارد و دویست میلیون ریال بلاعوض دولتی و مبلغ دو میلیارد وسیصد میلیون ریال از محل خودیاری کشاورزان هزینه گردیده است. اجرای این طرح باعث افزایش راندمان آبیاری از سی درصد به حدود هشتاد درصد و افزایش میزان تولید در واحد سطح تا حدود ۱/۵ برابر گردیده است.

۸ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، همزمان با گرامیداشت هفته دولت ، یک واحد گلخانه تولید سبزی وصیفی واقع درمزرعه تل سرخ شهرستان شهرضا باحضور دکتر جعفری فرماندار ، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری،معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری،بخشدار مرکزی، معاون مدیریت باغبانی سازمان و جمعی از روسای ادارات و ارگانها افتتاح گردید.گلخانه مذکور با مساحت ۱۰۷۰۰ مترمربع جهت تولید محصول سبزی و صیفی به بهره برداری رسید.
لازم به ذکر است با افتتاح این گلخانه ۱۱ نفر اشتغال مستقیم ایجاد و سالیانه ۱۵۰ تن انواع محصول سبزی و صیفی تولیدخواهد شد.

۵ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 4 =