ممنوعیت حضور دانش‌آموزان با علامت سرماخوردگی در مدارس شهرضا

سرپرست فرمانداری شهرضا گفت: در صورت بروز علایم عمومی سرماخوردگی، حتی در صورت منفی بودن تست کرونای دانش‌آموز و عدم تزریق واکسن از حضور آن‌ها در مدرسه تا رفع کامل علایم بیماری و گواهی پزشک معتمد ممانعت به عمل آید. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری، سرپرست فرمانداری شهرضا در جلسه ستاد […]

سرپرست فرمانداری شهرضا گفت: در صورت بروز علایم عمومی سرماخوردگی، حتی در صورت منفی بودن تست کرونای دانش‌آموز و عدم تزریق واکسن از حضور آن‌ها در مدرسه تا رفع کامل علایم بیماری و گواهی پزشک معتمد ممانعت به عمل آید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری، سرپرست فرمانداری شهرضا در جلسه ستاد کرونا شهرضا با تقدیر از بسیجیان در اجرای طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: در جهان مبتلایان به کرونا ۴ و ۵ رقمی است و در ایران ۳ رقمی شده و فوت بر اثر کرونا بسیار کاهش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه در سه هفته گذشته تنها یک مورد فوتی در شهرضا بر اثر کرونا داشته‌ایم، افزود: این مورد نباید سبب عادی‌انگاری مردم شود.
وی در ادامه گفت: در ستاد کرونای استان مصوب شده با توجه به احتمال گسترش سویه اُمیکرون، در مدارس در صورت بروز علایم عمومی سرماخوردگی، حتی در صورت منفی بودن تست کرونای دانش‌آموز و عدم تزریق واکسن از حضور آن‌ها در مدرسه تا رفع کامل علایم بیماری و گواهی پزشک معتمد ممانعت به عمل آید؛ در ستاد استان این مصوبه اجرا شده و در شهرضا هم اجرا شود.
سرپرست فرمانداری شهرضا با تأکید بر اینکه رانندگان حمل و نقل درون و برون شهری باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کرده باشند، افزود: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در ادارات دولتی باید انجام شود و تدابیر لازم برای اقشار آسیب‌پذیری که در طول دو سال گذشته از کرونا آسیب دیده‌اند، اندیشیده شود؛ وضعیت اقتصادی تاب‌آوری مردم را پایین آورده است.
وی با تأکید بر ساماندهی وضعیت بازار و جمعه بازار شهرضا عنوان کرد: اوقاف باید نسبت به ساماندهی جمعه بازار با همکاری شهرداری، راهور، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت اقدام کند و به متخلفان اخطار داده شود، فروش هر گونه مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی در جمعه بازار ممنوع است؛ سلامت جامعه با هیچ چیز قابل تعویض نیست و در اولویت قرار دارد.
جعفری با تأکید بر اینکه دز سوم واکسن در امیکرون بسیار مهم است و مردم باید آن را مهم بدانند، خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ درصد در شهرضا واکسن نزده‌اند و باید از محدویت‌های طرح هوشمند مدیریت کرونا برای مدیریت مقابله با این بیماری استفاده کرد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

طی حکمی از سوی مدیرعامل گاز استان،مهندس بهارلو به عنوان سرپرست جدید اداره گاز شهرضا معرفی شد

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، با توجه به اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان و ضرورت ایجاد زمینه های لازم برای ورود به مرحله ی آزادسازی قیمت گندم و آرد یارانه دار در اجرای بهینه ی طرح عظیم مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، عناوین تخلفات احتمالی در سطح واحدهای نانوایی شهرستان به شرح ذیل می باشد:

۱_ نصب تابلوی مشخصات و نرخنامه در واحدهای نانوایی و در معرض دید خریداران الزامی می باشد.
۲_ رعایت ساعات پخت در سه شیف کاری ضروری است.
۳_ قیمت مصوب نان ساده، کنجددار و نایلون در دستگاههای کارتخوان ثبت گردیده است.
۴_ در صورت عدم مطابقت اطلاعات مندرج در دستگاه کارتخوان، نانوایان موظف به مراجعه و اصلاح اطلاعات از طریق اتحادیه صنفی و بانک عامل می باشد.
۵_ رعایت وزن و قیمت مصوب نان ساده و کنجدی طبق تابلو مشخصات ضروری است.
۶_ نانوایان موظفند دستگاه کارتخوان هوشمند را برای امکان انتخاب خرید در. اختیار مشتریان قرار دهند.
۷_ حق انتخاب نان ساده یا کنجدی در دستگاه کارتخوان هوشمند با مشتری بوده و فروش اجباری نان کنجدی تخلف صنفی محسوب می گردد.
۸_مطابقت تعداد نان خریداری شده از طریق دستگاه کارتخوان با تعداد نان عرضه شده به مشتریان ضروری بوده و مغایرت احتمالی تعداد نان تحویلی با تراکنش ثبتی در دستگاه، تخلف گرانفروشی محسوب می شود.
۹_ شهروندان محترم می توانند گزارشات و شکایات خود در زمینه تخلفات صنفی در سامانه ۱۲۴ ثبت و پیگیری نمایند.

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱

به مناسبت هفته تعاون از تعاونی های برتر شهرستان تجلیل به عمل آمد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 11 =