فرمانداری شهرضا
خانه
1396/08/09 فرماندارشهرستان شهرضا:  سابقه اجرای اصول پدافند غیرعامل به اندازه عمر بشر بر روی زمین است.
فرماندارشهرستان شهرضا: سابقه اجرای اصول پدافند غیرعامل به اندازه عمر بشر بر روی زمین است.

محسن گلابی در آیین غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای این شهرستان که به مناسبت فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل برگزار شد، عنوان کرد: سابقه اجرای اصول پدافند غیرعامل به اندازه عمر بشر بر روی زمین است، در طول تاریخ انسانها با انجام اقداماتی به دنبال محافظت از جان و مال خود و کاهش میزان آسیبهای ناشی از مخاطرات و حوادث مختلف بوده‌اند.
وی گفت: با تغییرات در فن آوری و افزایش دانش بشری، اصول سنتی محافظت غیر نظامی متحول و در قالب اصول پدافند غیرعامل عرضه شده است که در سه بخش تهدیدات طبیعی، تهدیدات غیر طبیعی و تهدیدات انسان ساز، پیشبینی شده است.
رییس شورای پدافند غیرعامل شهرضا تصریح کرد: اجرای اصول پدافند غیرعامل یکی از مهمترین ارکان و عناصر افزایش ضریب ایمنی و کاهش میزان خسارات در زمان وقوع حوادث غیر مترقبه است.
گلابی اظهار کرد: در کشور ما بسیاری از اصول و موازین پدافند غیرعامل در زندگی سنتی مردم اجرا می‌شده است، اقداماتی نظیر کاه‌گِل پشت بامها و یا ذخیره مواد غذایی برای ایام زمستان از جمله این موارد بوده است.
وی اضافه کرد: اجرای طرحهایی همانند  «ایراپن» در شهرستان نیز در راستای جلوگیری از بیماری و افزایش خسارتهای مالی و جانی ناشی از آن است که این طرح هم به نوعی در زمره فعالیتهای پدافند غیرعامل قرار دارد.
رییس شورای پدافند غیرعامل شهرضا گفت: دشمن در شرایطی که شاهد وحدت مردم و مسئولان و پیشرفت روز افزون کشور است با تخریب چهره مسئولان و ایراد خدشه به خدماتی که ارائه می‌شود و همچنین با ایجاد شبهات مختلف در قالب نبر سایبری به دنبال مبارزه و ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
تعداد بازدید: 151
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal