فرمانداری شهرضا
خانه
1397/04/18 کارگزاران موظف به پاسخگویی هستند
کارگزاران موظف به پاسخگویی هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا ، علی اصغر رفیعی نژاد در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی این شهرستان، با اشاره به سالگرد شهادت دکتر علی شریعتی، اظهار کرد: نام این اندیشمند بزرگ با انقلاب اسلامی پیوند خورده است.

وی ادامه داد: در دورانی که جهل، تاریکی و ترس بر جامعه حاکم بود، شریعتی جزو معدود روشن فکرانی بود که برای آموزش و روشنگری تلاش می‌کرد.

فرماندار شهرضا شهید مصطفی چمران را نیز الگویی بی‌نظیر برای معرفی به نسل جوان جامعه برشمرد و افزود: وی شخصیتی آزادی خواه و عدالت طلب بود که در همه جهان با ظلم و بی‌عدالتی مبارزه می‌کرد.

رفیعی نژاد با بیان اینکه حقوق شهروندی از اصطلاحات نوپدید در دایرة‌المعارف حقوقی کشور است، تصریح کرد: این اصطلاح از زمان مشروطیت وارد ادبیات حقوقی و سیاسی کشور شد، اما مطالعه تاریخ نشان می‌دهد فرهنگ احترام به حقوق شهروندی از دوران باستان و بعد از آن با ورود اسلام، در ایران مورد توجه بوده است.

وی اضافه کرد: اسلام بر ضرورت رعایت کرامت همه انسان‌ها بدون هیچگونه قیدی توجه کرده و از منظر تعالیم آن، همه افراد با هر گرایش سیاسی و نژادی،قومی دارای احترام هستند.

فرماندار شهرضا تأکید کرد: مدیران و کارکنان ادارات موظف هستند به دور از هرگونه پیش‌داوری، قومیت‌گرایی، اغراض شخصی و براساس اصل بی‌طرفی به همه مردم خدمت کنند.

رفیعی نژاد ادامه داد: شهروندان نیز وظیفه دارند اگر هرخلافی را از هر مسئول یا کارمندی مشاهده کردند براساس اصل امر به معروف و نهی از منکر تذکر دهند و اگر تذکرها کارساز نبود، باید از مأمور خاطی شکایت کنند.

وی با اشاره به وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: این وزارتخانه تنها متولی بخشی از دوران تربیت و آموزش افراد است و نهادهای دیگری نظیر خانواده نیز باید به وظایف خود عمل کنند.

فرماندار شهرضا تأکید کرد: نباید انتظار داشته باشیم که آموزش و پرورش کم کاری برخی دستگاه‌های اجرایی را جبران کند.

تعداد بازدید: 15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal