فرمانداری شهرضا
خانه
1397/04/18 تخصیص 137 میلیارد ریال اعتبار به شهرضا
تخصیص 137 میلیارد ریال اعتبار به شهرضا

علی اصغر رفیعی نژاد امروز (پنجشنبه) در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان شهرضا که درمحل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: امسال از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان 41 میلیارد 174 میلیون ریال و قانون استفاده متوازن از امکانات کشور 96میلیارد و 221 میلیون ریال اعتبار به این شهرستان اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: این اعتبارات بین 41 دستگاه اداری شهرستان برای تکمیل و اجرای بیش از 150 طرح فرهنگی و هنری، عمرانی، خدماتی، آموزشی، کشاورزی، زیربنایی و ورزشی توزیع می شود.

فرماندار شهرضا گفت: بر اساس بررسی های انجام شده توسط کارشناسان کمیته برنامه ریزی در راستای نیازسنجی منطقه، اولویت های این کمیته برای تخصیص اعتبار ازمحل تملک و دارایی تعیین شده است.

رفیعی نژاد اظهار کرد: بنا به ضرورت هایی که در سطح ملی وجود دارد تصمیم متفاوت برای توزیع اعتبارات استان با سال قبل گرفته شده و به عنوان دستگاه اجرایی دولتی موظف به اجرای شایسته دستورات هستیم.

وی گفت: در ظاهر اعتبارات کاهش پیدا کرده است، اما سال های قبل چیزی روز کاغذ نوشته می شد. در نهایت 30 تا 50 درصد تخصیص پیدا می کرد که این امر موجب شده بود قدرت برنامه ریزی از مدیران گرفته شود.

فرماندار شهرضا گفت: امسال با توجه به تغییرات جدید که در اختصاص بودجه اتفاق افتاده پیش بینی می شود به شرط ثبات شرایط موجود آن چه اختصاص پیدا می کند به طور صد در صد محقق شود.

رفیعی نژاد با بیان اینکه کاهش اعتبارات باید تبدیل به یک فرصت برای سازمان های دولتی شود، گفت: وقتی بودجه زیاد بود دولت دامنه حضور خود را در فعالیت های مختلف گسترش می داد، اما الان اعتبارات کم شده و باید جبران کمبود ریالی ایجاد شده با کاهش مداخلات دستگاه دولتی در اقتصاد و حمایت از کالای ایرانی مدیریت شود.

وی تصریح کرد: حضور و مشارکت بخش خصوصی در رونق اقتصاد شهرستان یکی از اهداف راهبردی است که علاوه بر تامین منابع، در تصحیح رفتارهای اقتصادی و ساختارهای نهادی می تواند راهگشا باشد.

رفیعی نژاد با اشاره به این که بخش خصوصی را با یک نگاه توسعه محور باید حمایت کرد، گفت: با توجه به کمبود منابع مالی و اعتبارات دولتی، طرح توسعه و پیشرفت شهری با جذب سرمایه گذاران و ورود بخش خصوصی امکان پذیر است.

وی گفت: کارها باید با مطالعه و برنامه ریزی دقیق انجام شود و تمام فعالیت ها و اقدامات دستگاه ها باید در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی اقتصادی در مقابل مخاطرات احتمالی باشد.

فرماندار شهرضا با بیان این که توسعه بیشتر با مشارکت بخش خصوصی امکان دارد، گفت: طرح های نیمه تمام که از پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد برخوردار باشد دارای توجیه اقتصادی است که توان تولیدی محصولات رقابتی را بالا می برد و به بخش خصوصی می تواند انتقال داده شود.

رفیعی نژاد گفت: افزایش بهره وری و صرفه جویی در هزینه های عمومی و جهت دهی اعتبارات هزینه به وظایف اصلی و اهتمام ویژه به انضباط مالی می تواند راه حلی برای جبران کمبود اعتبارات شود.

تعداد بازدید: 17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal