فرمانداری شهرضا
خانه
1398/07/14 فرماندار شهرضا: شهرضا با 4 موکب میزبان زائران اربعین شد
فرماندار شهرضا: شهرضا با 4 موکب میزبان زائران اربعین شد فرماندار شهرضا گفت: امسال شهر منظریه و شهرضا با برپایی 4 موکب، خدمات شایسته ای را به زائران امام حسین(ع) ارائه می‌کنند.
ناصر اسدی در جلسه ستاد اربعین شهرضا با بیان اینکه اربعین حسینی و پیاده‌روی بزرگ عاشقان خاندان عصمت و طهارت در این مراسم، مانور بزرگ اقتدار جهان تشیع است، اظهار داشت: وحدت و پیوستگی و ایجاد پیوند بین مسلمانان از برکت خون امام حسین(ع) است.
وی با بیان اینکه فلسفه اربعین بیعت مجدد با امام حسین(ع) و آرمان‌ها و اندیشه‌های این امام بزرگوار است، افزود: امام حسین(ع) خون خود را تقدیم خدا کرد برای این‌که اسلام زنده نگه‌داشته شود، عاشورا و اربعین برای ما ظرفیت‌های ویژه‌ای دارد که نباید از آنها غافل شد، پیام اربعین بصیرت‌افزایی، عبرت‌آموزی، دفاع از دین خدا است.
فرماندار شهرضا با تأکید بر اینکه فلسفه اربعین زنده نگه‌داشتن یاد امام حسین(ع) است و ما باید اربعین را بزرگ بشماریم و آن را باشکوه برگزار کنیم، گفت: شکوه راهپیمایی اربعین در همه جا انعکاس می‌یابد و دنیا با مشاهده آن بیش از گذشته به عظمت اسلام پی می‌برد و برنامه‌ای الهی و خالصانه است که سبب می‌شود حقیقت قیام سید‌الشهدا بیش از پیش روشن شود.
وی با بیان اینکه در این راهپیمایی باید به معرفی اهداف امام حسین(ع) پرداخته شود تا مسائلی چون امر به معروف و نهی از منکر به فراموشی سپرده نشود، بیان کرد: باید اهداف امام حسین(ع) را زنده کنیم و در شعارهای‌مان بیاوریم، رسالت امام حسین(ع) برپایی نماز در اول وقت بود.
اسدی تصریح کرد: مردم شهرستان شهرضا که در تمامی صحنه‌های اجتماعی و فرهنگی، پیشگام در خدمت رسانی به مردم بوده‌اند، امسال هم با برپایی 4 موکب که دو موکب از شهر منظریه و دو موکب از شهرضا،خدمات شایسته ای را به زائران امام حسین(ع) ارائه می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه نهضت امام حسین(ع) طلیعه‌دار برنامه‌ها است و امام حسین(ع) سنبل عدالت طلبی و آزادی‌خواهی در دنیا است، خاطرنشان کرد: باید از طرفیت‌های هیئت‌های مذهبی شهرضا در ثبت‌نام و هماهنگی پیاده‌روی اربعین استفاده شود.
فرماندار شهرضا با اشاره به ارسال 160 تن دارو از کشور به کشور عراق برای استفاده زوار، افزود: امسال پیش‌بینی شده 3 تا 3.5 میلیون نفر از ایران در این پیاده‌روی شرکت کنند که احتیاج به برنامه‌ریزی و شرایط خاص دارد و سیاست گذاری کلان را وزارت کشور و وزارت امور خارجه انجام داده است.
وی با تأکید بر اینکه خدمت‌رسانی به زائران حسینی دارای اجر عظیمی است که باید تلاش کرد تا هرچه با کیفیت‌تر انجام شود، بیان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، راهپیمایی اربعین حادثه‌ بی‌نظیری است که نظیر آن را در تاریخ هم سراغ نداریم، بنابراین همه وظیفه دارند تا با فراهم کردن شرایط لازم، زمینه اجرای با شکوه‌تر آن را نسبت به سال‌های قبل را فراهم کنند.
تعداد بازدید: 44
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal