فرمانداری شهرضا
خانه
1398/05/22 جای خالی فضای تحلیل در رسانه‌ها
جای خالی فضای تحلیل در رسانه‌ها فرماندار شهرضا گفت: تحلیل و تفسیر بر اتفاق‌ها و خبرها در رسانه‌ها، مطبوعات و شبکه‌های مجازی جای آن خالی است.

علی اصغر رفیعی‌نژاد در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرضا با بیان این‌که خبرنگاران باید مراقب باشند تا در دام مطالب مهندسی شده منافقان اسیر نشوند، اظهار داشت: عده‌ای منافق شبهه‌ای را در شبکه‌های مجازی منتشر می‌کنند و باید مراقب باشیم هر مطلبی را انتشار ندهیم و آن را با آموزه‌های دینی‌مان تطبیق دهیم.

فرماندار شهرضا با بیان این‌که خبرنگاران باید تنها حق را بنویسند، بیان کرد: تحلیل و تفسیر بر اتفاق‌ها و خبرها در رسانه‌ها و مطبوعات و شبکه‌های مجازی جای آن خالی است.

سابقه 80 ساله شهرضا در حوزه مطبوعات

 سعید طبیبیان در ادامه این مراسم با بیان این‌که شهرضا، یکی از با سابقه‌ترین شهرستان‌های استان اصفهان در حوزه مطبوعات و رسانه‌ها است، عنوان کرد: قدمت فعالیت‌های رسانه‌ای و خبری در شهرضا به بیش از 80 سال می‌رسد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با بیان این‌که ایجاد امید و نشاط در مردم و جلوگیری از ترویج روحیه یأس و ناامیدی در جامعه، مهمترین رسالت خبرنگاران است، افزود: دقت در دریافت و درک اخبار، تلاش در انتقال سریع و صداقت در بیان از مهمترین ویژگی‌های خبرنگاران است که کار آن‌ها را به حرفه‌ای ویژه و در عین حال سخت تبدیل کرده است.

وی با بیان این‌که فضای مجازی سبب شده که مردم کمتر به سراغ مطبوعات مکتوب بروند، گفت: حوزه رسانه‌های مجازی، امروز به پُر طرفدارترین رسانه‌های خبری تبدیل شده‌اند.

طبیبیان با تأکید بر این‌که انعکاس اخبار و گردآوری درست اطلاعات وظیفه خبرنگاران است، بیان کرد: در شهرضا بیش از 50 نفر در حوزه رسانه و مطبوعات فعالیت می‌کنند اما تنها چند نفر دارای کارت خبرنگاری هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به هنرستان هنرهای زیبای شهرضا به عنوان یک ظرفیت فرهنگی در شهرضا عنوان کرد: شهرستان شهرضا در استان اصفهان نخستین شهرستانی است که دارای هنرستان هنرهای زیبا است، این هنرستان نیازمند حمایت‌های بیشتری از سوی مسؤولان شهرستان و استان اصفهان است.

این مراسم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،فرمانداری شهرضا و بخشداری مرکزی  در نهالستان شهرداری برگزار شد، در این مراسم خبرنگاران شهرستان شهرضا به بیان مشکلات و دغدغه‌های خود پرداختند؛ اجرای طرح طبقه‌بندی خبرنگاران، ایجاد تشکل صنفی خبرنگاران شهرضا، قرار دادن مکانی به عنوان ساختمان مطبوعاتی، از مهمترین مشکلات خبرنگاران بود که در این جلسه عنوان شد. در این مراسم امام جمعه، بخشدار مرکزی و معاونان فرمانداری شهرضا حضور داشتند.
تعداد بازدید: 13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal