فرمانداری شهرضا
خانه
1398/04/31 صرفه‌جویی کنید؛ مشکل کم آبی در کشور ادامه دارد
صرفه‌جویی کنید؛ مشکل کم آبی در کشور ادامه دارد معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرضا گفت: در صورت رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی توسط شهروندان فصل گرم امسال با بحران آب مواجه نخواهیم شد .
‌عباس نظام اسلامی در جلسه مدیریت بحران ، اظهار کرد: طی چند روز گذشته شاهد افت فشار و قطعی آب در برخی از مناطق شهرضا  بوده‌ایم که این امر به دلیل بروز مشکل  پمپاژآب در یکی از چاه های موجود ایجاد شده است .
وی ادامه داد: با تلاش نیروهای شرکت آبفای شهری مشکل به وجود آمده برای پمپاژ حل شده و به زودی وضعیت آب  منطقه به حالت عادی بر می‌گردد .
وی ادامه داد: برخی از شهروندان فکر می‌کنند چون بارش‌های امسال خوب بوده هیچ مشکلی برای مصرف آب به وجود نمی‌آید ولی این تصور نادرست است چون ایران همیشه با مشکل کم آبی مواجه بوده و بارش‌های مقطعی نباید باعث زیاده روی در مصرف شود.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری گفت: هرچند بارندگی‌های امسال وضعیت آبخوان‌ها و منابع زیرزمینی را بهتر کرده ولی نباید فراموش کرد که میزان تبخیر آب در شهرستان بالا است و مقادیر زیادی از آب‌های موجود در حال تبخیر شدن است.
وی در پاسخ به اینکه آیا در فصل گرم امسال با بحران آب مواجه خواهیم شد، توضیح داد: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته در صورت صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف توسط شهروندان امسال بحرانی برای تأمین منابع آبی مورد نیاز شهروندان نخواهیم داشت لیکن مشکلاتی در تامین و تقویت فشار آب شرب شهری مطرح می باشد که با تمام تلاش پیگیری موضوع از طریق مدیریت بحران شهرستان و آبفای شهرضا در حال پیگیری می باشد. در این راستا استفاده از منابع و چا های آب سایر دستگاه ها در دستور کار است.
تعداد بازدید: 56
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal