فرمانداری شهرضا
خانه
1397/09/12 مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر، تنها راه مقابله با آن است
مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر، تنها راه مقابله با آن است فرماندار شهرستان شهرضا گفت: مردمی کردن و فراگیر کردن مبارزه با مواد مخدر و اتخاذ رویکرد اجتماعی در مواجهه با آن، تنها راه مقابله با این معضل اجتماعی است.

رفیعی‌نژاد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا با بیان این که دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی باید علل گرایش نوجوانان به مواد مخدر را بررسی کنند، خاطرنشان کرد: امروز شیوه‌های نوین و مواد مخدر جدید جایگزین مواد مخدر سنتی شده و دسترسی به آن آسان شده است.

وی با تأکید بر این‌که خانواده‌ها، بخش دولتی و سازمان‌های مردم نهاد باید درک صحیحی از نیازمندی‌های نوجوانان و جوانان داشته باشند.

فرماندار شهرضا با اشاره به این‌که خانواده‌ها تربیت فرزندان خود را به آموزش و پرورش و صدا و سیما واگذار کرده‌اند، ادامه داد: با این شیوه تربیتی یک گم‌گشتگی هویتی در جوانان پیدا شد که متأثر از تبلیغات روز و مدرن هستند.

وی با بیان این‌که وظیفه داریم نیازهای روحی و اجتماعی و فرهنگی جوانان را بشناسیم و به آن‌ها پاسخ درست بدهیم، بیان کرد: زبان هنر بسیار توانمند و گویا برای رساندن زنگ خطر اعتیاد به خانواده‌ها و جوانان است.

علی اصغر رفیعی‌نژاد با بیان این‌که یک لحظه غفلت در اداره امور و مبارزه با مواد مخدر و جرم و جنایت ضربات جبران‌ناپذیری به جامعه وارد می‌کند، افزود: امروز نوجوانان و جوانان هدف سوداگران مرگ هستند به طوری که سن ابتلا به مواد مخدر در حد مقطع راهنمایی است.

فرماندار شهرضا با بیان این‌که پایین آمدن سن اعتیاد نشان می‌دهد که این بلای خانمان‌سوز تا دبیرستان و دانشگاه هم ادامه پیدا می‌کند، گفت: سوداگران مرگ هویت یک ملت، نیروی کار و توانمند جامعه را هدف گرفته‌اند.

وی با بیان این‌که مواد مخدر تبعات زیان‌بار و ویرانگری برای کشور دارد، اظهار داشت: با تک فرزند شدن خانواده‌ها و اعتیاد فرزندان کیان خانواده از هم پاشیده می‌شود.

رفیعی‌نژاد با بیان این که نباید مبارزه با مواد مخدر را تنها به عهده نیروی انتظامی و قوه قضائیه بگذاریم، عنوان کرد: این دو نهاد حلقه آخر مبارزه با مواد مخدر هستند و مردم باید خرده‌ و عمده فروشان مواد مخدر را به نیروی انتظامی گزارش دهند.

وی با تأکید بر این‌که با روش‌های سنتی نمی‌توان با اعتیاد مبارزه کرد بلکه با آگاهی بخشی و با کمک علم و هنر باید نرخ شیوع مواد مخدر را کاهش داد، تصریح کرد: زندانی شده افراد به واسطه مواد مخدر هزینه‌های بسیاری را به جامعه تحمیل می‌کند.

فرماندار شهرضا با بیان این‌که نیروی انتظامی شهرضا با حداقل امکانات بیشترین تأثیر را در مبارزه با مواد مخدر داشته است، بیان کرد: بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد باید از دولت جدا شوند تا کارایی آن‌ها بالا رود.

وی با تأکید بر ا‌ین‌که بخش خصوصی باید چشم انتظار کمک‌های دولتی نباشد و با استفاده از ظرفیت مردم و اجتماع جلو رود، خاطرنشان کرد: بخش خصوصی با استفاده از دانش بومی و تکنولوژی جدید باید یار و یاور دولت و اجتماع باشد.

تعداد بازدید: 30
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal