فرمانداری شهرضا
خانه
1397/09/11 جشنواره پخت سمنو فرصت مناسبی برای جذب گردشگر در شهرضا است
جشنواره پخت سمنو فرصت مناسبی برای جذب گردشگر در شهرضا است فرماندار شهرستان شهرضا گفت: با برگزاری جشنواره سمنو زمینه های جذب گردشگر مذهبی در شهرضا فراهم می شود.

علی اصغر رفیعی نژاد در یازدهمین جشنواره پخت سمنوی سنتی شهرضا در مسجد حضرت رسول (ص) گفت: پخت سمنوی سنتی شهرضا با پشتوانه هزار ساله با هدف حفظ و احیایی سنت های حسنه بومی، مذهبی برگزار می شود.

وی شهرضا را به عنوان اولین برگزار کننده جشنواره سمنو معرفی کرد و افزود: سالیانه بیش از 2 هزار پاتیل سمنو در شهرضا پخت می شود.

فرماندار شهرستان شهرضا گفت: با ثبت سمنوی سنتی شهرضا به عنوان اثر ناملموس فرهنگی و مذهبی در زمینه های جذب گردشگر و فعالیت های اقتصادی در شهرضا فراهم می شود.

رفیعی نژاد گفت: شهرضا دارای ظرفیت های گردشگری بسیاری است که می توان با فرآوری ظرفیت ها آن را به کشور و جهانیان معرفی کرد.

وی صنعت گردشگری را بهترین مسیر توسعه پایدار دانست و افزود: با هزینه های کم اقتصادی و اجتماعی می تواند توسعه را در شهرستان شهرضا رقم زد.

فرماندار شهرستان شهرضا از مزایای صنعت گردشگری، ایجاد اشتغال حتی در دور افتاده ترین روستاها با حداقل بودجه و هزینه عنوان کرد و افزود: صنعت گردشگری در شهرضا نیازمند هم افزایی و همدلی تمامی ارگان های دولتی و بخش خصوصی در تامین زیرساخت است.

رفیعی نژاد گفت: تقویت روحیه گردشگر پذیری در بین مردم محلی و بالا بردن سطح آگاهی آن ها در مورد نقش گردشگری در جامعه و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌ های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در کنار تامین زیر ساخت ها امری مهم در توسعه این صنعت است.

تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal