فرمانداری شهرضا
خانه
1396/06/13 فرماندارشهرستان شهرضا:موکبهای عزاداری شهرستان که در کربلای معلی مستقر خواهد شد
فرماندارشهرستان شهرضا:موکبهای عزاداری شهرستان که در کربلای معلی مستقر خواهد شد
محسن گلابی – فرماندار شهرضا در «جلسه ستاد اربعین» این شهرستان، عنوان کرد: موکبهای عزاداری شهرستان که در کربلای معلی مستقر خواهد شد، یکی از اقدامات مناسب برای انتشار فرهنگ عاشورایی و ترویج معارف اهل بیت (ع) است.
وی اظهار کرد: این اقدام فرصت مناسبی برای معرفی فرهنگ دینی و روحیه ولایتمداری مردم شهرستان شهرضا خواهد بود.
فرماندار شهرضا بیان کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای کربلا و تبیین فرهنگ عاشورایی و فلسفه قیام اباعبدالله(ع)، وظیفه‌ای است که بر عهده همه ما قرار دارد و باید با استفاده از تمام توان و امکانات موجود انجام شود.
گلابی گفت: مردم در طول سالیان متمادی تاریخ عاشورا و یاد و خاطره قیام خونین کربلا را زنده نگه داشته‌اند و به همین دلیل لازم است ما نیز برای پاسداشت این فرهنگ غنی تلاش کنیم.
وی عنوان کرد: مردم ما باید بدانند که استقرار این موکب در کربلای معلی بدون استفاده از اعتبارات دولتی و با حمایت هیئات مذهبی انجام شده و جایگاه مناسبی برای پذیرایی و استقرار زائران اربعین حسینی شهرستان خواهد بود.
فرماندار شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به فاجعه منا و شهادت جمعی از زائرات بیت الله الحرام از این شهرستان، اظهار کرد: آن واقعه باید همواره به عنوان سرلوحه فعالیتهای تمامی کاروانهای اعزام کننده زائران به اماکن مقدس مذهبی باشد تا قبل از هر اقدامی نکات ایمنی و حوادث احتمالی را پیشبینی کنند.
گلابی گفت: زائرانی که در سفرهای مختلف به اماکن مقدس سفر می‌کنند در بسیاری از موارد با قوانین و مقررات کشور مقصد و همچنین مقررات گمرکی آشنا نیستند و به همین دلیل دچار مشکلات زیادی می‌شوند به همین دلیل لازم است اینگونه اطلاعات در قالب برشورهایی تهیه و در کلاسهای توجیهی در اختیار آنان قرار داده شود.
وی بیان کرد: مسئولان دفاتر زیارتی باید قبل از اعزام کاروانها و در زمان ثبت نام، اطلاعات کاملی درباره حقوق مسافران و نیز مزایای بیمه‌ای مختلفی که برای این افراد در نظر گرفته شده است را در اختیار زائران قرار دهند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی امکان جبران آن وجود داشته باشد.
تعداد بازدید: 43
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal