فرمانداری شهرضا
خانه
1396/01/24 تشکیل هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری شهرستان شهرضا
تشکیل هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری شهرستان شهرضا
محسن گلابی – فرماندار و رییس ستاد انتخابات شهرستان شهرضا در جلسه «تشکیل هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری شهرستان شهرضا»، ضمن تشریح روند اجرای این انتخابات، اظهار کرد: هیئت اجرایی پس از دعوت از 30 نفر از معتمدان شهرستان، با برگزاری انتخابات و با رأی منفی از بین این افراد انتخاب می‌شوند.
وی اظهار کرد: در جریان برگزاری دو مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی، رابطه اعضای هیئتهای اجرایی و نظارت بر انتخابات بسیار خوب و قابل توجه بوده است.
رییس ستاد انتخابات شهرستان شهرضا بیان کرد: برای انتخاب اعضای هیئتهای اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری در شهرستان مجموعاً از بین 200 نفر از معتمدان شهرستان 2 لیست 30 نفره تعیین و اعضای مورد نظر با برگزاری انتخابات از بین این افراد انتخاب شدند.
گلابی بیان کرد: هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان وظیفه‌ای در تعیین صلاحیت افراد ندارد و این اقدام به صورت متمرکز در تهران انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: در همه مناطقی که انتخابات برگزار می‌شود اعضای هیئتهای اجرایی و نظارت جلسات جداگانه برگزار می‌کنند اما در شهرضا در جلسات هر دو هیئت، همه اعضا حضور دارند که این رویداد نشانه تعامل مناسب این افراد با یکدیگر است که در نهایت به برگزاری انتخابات قانونی در محیطی آرامی منجر خواهد شد.
فرماندار شهرضا با اشاره به حضور 9 نفر از معتمدان محلی در هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری این شهرستان، گفت: قبل از اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری یکی از اعضای هیئت اجرایی انتخابات شوراها نیز در این شورا عضویت داشت که با توجه به تقارن برگزاری این دو انتخابات و اصلاحیه جدید قانون، به جای یک عضو از هیئت اجرایی انتخابات شوراها، یک نفر به اعضای هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری اضافه شده است.
گلابی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: همواره به دنبال کاهش تنشهای سیاسی و ایجاد محیطی مناسب برای فعالیت همه احزاب قانونی در شهرستان بوده‌ایم و با اعتقاد به لزوم وجود امنیت برای مردم، برای استقرار آن تلاش شده است.
وی ضمن ابراز تأسف به جهت مشارکت اندک معتمدان و چهره‌های شناخته شده در امور اداری و اجرایی شهرستان، تصریح کرد: اعتقاد داریم که معتمدان مردم باید بر امور اجرایی و زیربنایی نظارت داشته باشند و با نظرات مبتنی بر تجارب خود، مسئولان را در خدمت رسانی بهتر یاری دهند.
فرماندار شهرضا بیان کرد: باید فارغ از مسائل سیاسی و جناحی برای ساختن شهرضایی آباد و توسعه و رونق آن همکاری کنیم و در این راه از انجام هر اقدام سازنده و مفید، کوتاهی نکنیم.
تعداد بازدید: 104
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal