فرمانداری شهرضا
خانه
1395/12/18 یادمان شهادت شهید محمدابراهیم همت در شهرضا برگزار شد
یادمان شهادت شهید محمدابراهیم همت در شهرضا برگزار شد

حجت الاسلام سیف الله یعقوبی – امام جمعه شهرضا، در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید حاج محمدابراهیم همت – فرمانده لشکر 27 محمد رسول‌الله(ص) و روز میراث معنوی شهرستان شهرضا، که در تالار سرو مجموعه فرهنگی شهید مدرس این شهرستان برگزار شد، امام جمعه شهرضا با اشاره به بخشهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در بیان شاخصه‌های انقلابی‌گری، پایبندی به ارزشهای اسلامی و اساسی انقلاب را یکی از مهمترین این ویژگیها دانست و افزود: انقلابی واقعی کسی است که به این اصول پایبند باشد و تا آخر مسیر بر سر پیمان خود بماند.

وی هدفگیری آرمانهای انقلاب اسلامی و همت بلند برای رسیدن به آنها را از جمله دیگر ویژگیهای افراد انقلابی دانست و ادامه داد: پایبندی به استقلال کشور در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی و حساسیت در برابر دشمن و نقشه‌ها و کارشکنیهایی که انجام می‌دهد نیز از جمله دیگر این ویژگیها از دیدگاه رهبری معظم انقلاب است.

امام جمعه شهرضا با تأکید بر ضرورت بصیرت در دشمن شناسی به عنوان ویژگی مهم افراد انقلابی، گفت: امروز همه دنیا بر علیه ایران اسلامی متحد شده‌اند زیرا تنها کشور طرفدار حق و حقیقت در جهان جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام یعقوبی، آمریکا، صهیونیست، انگلیس، عربستان و متحدان آنها را مهمترین دشمنان انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: در این شرایط دشمن شناسی و ایستادگی و اقتدار نیروهای مسلح باعث ایجاد و حفظ امنیت کشور شده است که باید الگویی برای سایر بخشها باشد.

وی در ادامه این مطلب، بیان کرد: در حوزه سیاسی اقتدار مثال زدنی جمهوری اسلامی ایران کشورهای جهان را وادار به مذاکره با ما کرد، این روحیه دشمن شناسی و مبارزه با دشمن باید همواره در جامعه حفظ شود.

امام جمعه شهرضا، با بیان این مطلب که «دشمنان ما پس از شکست در جنگ نظامی از طریق جنگ فرهنگی وارد مبازره با انقلاب شدند» اظهار کرد: دشمن از طریق جنگ فرهنگی تصمیم گرفته است تا با انقلاب اسلامی مبارزه کنند.

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: امروز فضای مجازی و ماهواره‌ها ابزاری در دست دشمن است تا به وسیله آن اهداف خود را دنبال کند.

وی القای شبهات مختلف را یکی از اقدامات دشمن در جهت مقابله با انقلاب اسلامی دانست و افزود: ایجاد یک شبهه برای نسل جوان و نوجوان جامعه آسان است این اقدام از سوی دشمن انجام می‌شود اما در مقابل پاسخگویی به این شبهات بسیار مهم و سخت است زیرا بسیاری از افرادی که شبهه‌ای برای آنها مطرح می‌شود برای یافتن پاسخ آن اقدام نمی‌کنند.

امام جمعه شهرضا با تأکید بر ضرورت رعایت تقوای سیاسی از سوی مسئولان، گفت: تقوای سیاسی از جمله دیگر ویژگی‌های افراد انقلابی است.

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: داشتن تقوای سیاسی در جامعه در سخن گفتن، نسبت دادن و اقدامات سیاسی بسیار مهم و بیش از هر چیز دیگری لازم است.

وی تصریح کرد: انسانهای مؤمن باید بیش از دیگران تقوای سیاسی داشته باشند، البته منظور از تقوا، ایمانی است که در همه عرصه‌های زندگی مورد نظر افراد باشد.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه « شهید همت مردم را به سوی خدا و حفظ تقوا دعوت می‌کرد» اظهار کرد: بررسی 14 هزار وصیتنامه 23500 شهید استان اصفهان نشان می‌دهد که نخستین و مهمترین چیزی که شهدا بر آن تأکید داشته‌اند حفظ اتحاد و انسجام بوده است و وحدت داشتن یعنی افراد آستانه تحمل خود را در برابر یکدیگر بالا برند و قدرت تحمل نظر مخالف را داشته باشند.

حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود، ولایت فقیه را مهمترین محور وحدت در جامعه دانست و افزود: همه افراد جامعه باید شأن و شکوه محور وحدت را که رهبر معظم انقلاب هستند را حفظ کنند.

وی اضافه کرد: کسانی که فضاهای مجازی را در اختیار دارند نباید اجازه دهند تا سخنی بر علیه انقلاب اسلامی و ارزشهای آن مطرح شود زیرا یکی از جنبه‌های تقوا همن مسئله است.

امام جمعه شهرضا، علت اصلی پذیرش حکومت از طرف حضرت علی (ع) را دفاع از مظلومان و محرومان بیان کرد و گفت: امام خمینی (ره) از انقلاب اسلامی تحت عنوان انقلاب مستضعفان و پا برهنگان عالم یاد کردند.

حجت الاسلام یعقوبی تأکید کرد: کسانی که اموال عمومی را در اختیار دارند باید به امور محرومان رسیدگی کنند زیرا حکومت اسلامی امانت خداوند و خدمت به مردم در این حکومت نعمت الهی است که مسئولان باید قدردان آن باشند و به شکرانه این نعمت، به مردم خدمت کنند..

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: استقامت در برابر دشمن در تعبیر قرآنی به معنی پایبندی به ارزشهای اسلامی و تعالیم دینی است.

امام جمعه شهرضا، دیانت، صداقت و اخلاص را مهمترین ویژگی‌های اخلاقی شهید همت دانست و افزود: شهید همت همانند این حدیث حضرت علی (ع) که می‌فرماید «طُوبَی لِمَنْ أخْلَصَ لِلَّهِ عَمَلَهُ، وَعِلْمَهُ، وَحُبَّهُ، وَبُغْضَهُ، وَأخْذَهُ، وَتَرْکَهُ، وَکَلامَهُ، وَصَمْتَهُ، وَفِعْلَهُ، وَقَوْلَهُ»، حرف، عمل و همه کردارش برای رضای خداوند بود و همین کار را به دیگر دوستان و همرزمانش نیز سفارش می‌کرد.

حجت الاسلام یعقوبی رهبر معظم انقلاب را ترسیم کننده معیارهای انقلاب‌گری و ولایتمداری دانست و ادامه داد: در حال حاضر رهبر معظم انقلاب مدیریت مسیر جهاد و شهادت را بر عهده دارند و راه درست را برای همه ما ترسیم می‌کنند و همه کسانی که در مسیر انقلاب گام بر می‌دارند نیز همانگونه که تاکنون بر اساس این تدابیر عمل کرده‌اند، باید تا آخر نیز بر پیمان خود استوار باشند

حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، گفت: بر اساس حدیث «فَإِنَّ الْجِهَادَ بَابٌ مِنْ أَبْوَابِ الْجَنَّةِ فَتَحَهُ اللَّهُ لِخَاصَّةِ أَوْلِیَائِهِ » از حضرت علی(ع)، جهاد و شهادت دری از درهای بهشت است که برای برای همه افراد وجود ندارد و تنها بندگان خاص خداوند لیاقت عبور از آن را دارند.

وی انقلابی‌گری را به معنای استقامت در مسیر قرآن و ولایت دانست و تصریح کرد: روش انقلابی‌گری مبتنی بر ارزشهای اسلامی است که در جامعه باید همواره به اینگونه ارزشها که همان دستورات قرآنی است، توجه شود.

امام جمعه شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، مهمترین مظهر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را در ظهور امام زمان (عج) دانست و افزود: مهمترین آرمانهای انقلاب اسلامی در زمان ظهور حضرت ولی عصر (عج) محقق می‌شود، زیرا همه ارزشهای انقلابی و دینی در مسیر ولایت و امامت حضرت بقیة‌الله(عج) است و همه هم سربازان این مسیر هستیم.

حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: باوجود همه دشمنی‌هایی که همواره بر علیه انقلاب اسلامی وجود داشته و دارد، باید ارزشهای اسلامی و روحیه انقلابی‌گری که مبتنی بر ارزشهای اصیل اسلامی است را حفظ کنیم.

حجت الاسلام یعقوبی، همچنین با اشاره به وجود 2 جبهه حق و باطل در جهان، اظهار کرد: انسانهای مؤمن باید همواره به سوی حق و حقیقت برود و در برابر باطل ایستادگی کند.

وی ادامه داد: ایستادگی در برابر باطل و جبهه ناحق هم باید در کلام باشد و هم در عمل، یعنی فرد مؤمن انقلابی باید عملاً وارد صحنه مبارزه علیه باطل شود و از هیچ دشمنی هراس نداشته باشد.

امام جمعه شهرضا، مدافعان حرم را بهترین نمونه افراد مؤمنی دانست که‌ در برابر جبهه باطل ایستادگی می‌کنند و بیان کرد: این اقدام مدافعان حرم همان مسیر انقلابی‌گری است که رهبر معظم انقلاب بیان فرموده‌اند.

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: انقلابی‌ گری از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی به این معنا است که یک انسان مؤمن در هر کجا باشد، فرکانس ذهن او به سوی اسلام ناب محمدی گرایش داشته باشد.

به گزارش ایمنا، در این مراسم که به همت فرمانداری، اداره بهزیستی، جمعیت هلال احمر، نهادکتابخانه های عمومی و سپاه شهرستان و شهرداری شهرضا برگزار شده بود، از تعدادی از فعالان فرهنگی شهرضا در بخشهای مختلف هنری، قرآنی و ایثار شهادت و از مادر شهید محمدابراهیم همت تجلیل شد.

تعداد بازدید: 69
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal