فرمانداری شهرضا
خانه
1395/12/17 فرماندار شهرضا: دیدگاه کاریکاتوری به مسائل اجتماعی به فرهنگ مردم آسیب می‌زند
فرماندار شهرضا: دیدگاه کاریکاتوری به مسائل اجتماعی به فرهنگ مردم آسیب می‌زند
فرماندار شهرضا گفت: بزرگنمایی برخی مسائل و چشم پوشی از سایر موارد به فرهنگ مردم آسیب می‌زند، اگر قرار است از منکرات نهی شود باید همه آنها را تذکر دهیم، حق نداریم به سادگی افراد را کافر خطاب کنیم.
محسن گلابی – فرماندار شهرضا در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان عنوان کرد: جلسات باید به صورت چالشی باشد همه افراد نظرات خود را مطرح کنند تا به این وسیله دیدگاه‌های مختلف مطرح و بهترین تصمیم دباره اجرای امور اتخاذ شود.
وی ادامه داد: اگرمواردی از منکر یا خطا در جامعه دیده شد باید افرادی که بیشترین عاطفه و دلسوزی را نسبت به مردم دارند برای مقابله با آن انتخاب کنیم، این روشی است که همواره مد نظر بوده است، به عنوان نمونه ائمه جمعه شهرستانها افرادی هستند که با اسلام کاملاً آشنا هستند و با تمام وجود به دنبال هدایت همه افراد بوده و با دلسوزی افراد را ارشاد می‌کنند، اینگونه اخلاق اسلامی باید سرلوحه کار همه افراد قرار گیرد.
فرماندار شهرضا گفت: نباید در بیان مسائل احساساتی باشیم و با دیدگاه سیاسی و تحلیل غیر منطقی مسائل را بررسی کنیم، اصل و مبنای هر عمل در جامعه ما دین است و فرهنگ اصیل مردم نیز بر اساس آن ایجاد شده است به همین دلیل باید دین و احکام شرعی در هر کاری حتی انتقادات، مد نظر باشد.
 حق نداریم به راحتی افراد را کافر خطاب کنیم، در جامعه اسلامی اجرای امر به معروف و نهی از منکر دارای احکام و قواعدی است که باید طبق آنها موارد خطا تذکر داده شود؛ بزرگنمایی برخی مسائل و چشم پوشی از سایر مسائل به فرهنگ مردم آسیب می‌زند.
وی عنوان کرد: اگر ملاک در بیان انتقادات شرع و احکام دین مقدس اسلام است باید همه موارد در نظر گرفته شود، نباید در قضاوتها و طرح مسائل در اماکن عمومی به شنیده‌ها اکتفا کنیم.
فرماندار شهرضا اذعان کرد: متأسفانه تخریب افراد و گروه‌ها با دیدگاه سیاسی مانع دیدن حقیقت است، موسیقی سنتی و رقصهای سنتی در بسیاری از مناطق کشور وجود دارد و صدا و سیما هم آن برنامه‌ها را پخش می‌کند، پس اگر چیزی خلاف شرع است در همه مناطق کشور باید از انجام ان جلوگیری کرد.
گلابی اضافه کرد: شاید ما بتوانیم مقابل اجرای همه برنامه‌هایی که در تهران اجرا و از صدا و سیمای کشور پخش می‌شود را در شهرستان بگیریم اما سؤال اینجا است که آیا این برنامه‌ها از طریق تلگرام و شبکه‌های مجازی نیز به دست مردم نمی‌رسد.
وی اظهار کرد: مردم شهرستان شهرضا، مردمی ولایتمدار، دیندار، شهیدپرور و مؤمن هستند و مسؤولان نیز وظیفه دارند در هر شرایطی زمینه مناسب برای ترویج این فرهنگ اصیل را فراهم کنند.
تعداد بازدید: 59
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal