فرمانداری شهرضا
خانه
1395/10/15 امام جمعه شهرضا:تقویت ریشه اعتقادی و ایمانی در جامعه ضروری است
امام جمعه شهرضا:تقویت ریشه اعتقادی و ایمانی در جامعه ضروری است
امام جمعه شهرضا گفت: تقویت ریشه اعتقادی و ایمانی در جامعه موجب کاهش مفاسد در جامعه است.
 حجت الاسلام حاج شیخ سیف الله یعقوبی در جلسه ستاد احیای امربه معروف ونهی ازمنکرشهرستان شهرضا گفت: تقویت اعتقادات مردم و رشد بعد ایمانی آن ها تاثیر شگرفی در فرهنگ جامعه هدف ایجاد می کند.
وی با اشاره به این که هر کسی باید در مسائل دینی و اعتقادی پیش قدم باشد افزود: چنانچه عنصر ایمان در مردم رشد پیدا کند، تاثیر شگرفی در جامعه ایجاد می شود.
امام جمعه شهرضا با تاکید بر لزوم ارتقای بینش دینی مردم و خانواده‌ها افزود: ارتقای بعد اعتقادی جوانان، نقش مهمی در کاهش آسیب‌ها و موفقیت برنامه‌های ستاد احیای امربه معروف ونهی ازمنکر دارد.
حجت الاسلام یعقوبی گفت:یکی از منکرات حفر چاه های غیر مجاز بوده که موجب کاهش آب های زیر زمینی شده و این به دلیل سستی در ایمان برخی افراد است.
امام جمعه شهرضا گفت: نهادینه کردن امربه‌ معروف و نهی از منکر در جامعه تعامل همه‌جانبه مردم و مسئولین را می‌طلبد.
حجت الاسلام یعقوبی گفت:هدف امربه‌معروف و نهی از منکر بهبود زندگی بشر و جامعه اسلامی است.
وی نصب عکس علما در ورودی شهرضا را یکی از روش های خوب برای احیای نام علمای شهرستان دانست و افزود: مسئولان شهری که معروف به علما و شهداست باید برای معرفی این بزرگان به نسل جوان تلاش بیشتری کنند.
امام جمعه شهرضا گفت: امر به معروف ونهی از منکر امری همگانی است و مربوط به زمان و قشر خاصی نیست و هر انسانی برای اصلاح جامعه به سهم خود باید به این فریضه عمل کند.
حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به حضور روحانیون در مدارس و تاثیر موثر آن ها بر دانش آموزان افزود: انتظار جامعه از آموزش و پروش در خصوص فریضه امر به معروف بالا بوده چرا که جامعه، معلمان را به عنوان انسانهای معنوی و در زمره بهترین الگوهای جامعه در نظردارد.
وی در پایان از تمام کسانی که در حماسه نهم دی ماه حضور داشته و فعالیت انجام دادند تشکر کرد.
خبرنگار محمد مهدی ملکی
تعداد بازدید: 259
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal