دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
۱۸:۱۸:۱۹

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: انتخابات در شأن جمهوری اسلامی و با استفاده از ظرفیت‌های موجود استان برگزار می‌شود

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان، یکشنبه دوازدهم آذرماه، در حاشیه بیست و هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان، گفت: این جلسه نیز همانند سایر جلسات ستاد به صورت هفتگی برگزار و فرایند اجرای انتخابات در استان با حضور رؤسای کمیته‌ها بررسی شد. وی ادامه داد: در […]

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان، یکشنبه دوازدهم آذرماه، در حاشیه بیست و هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان، گفت: این جلسه نیز همانند سایر جلسات ستاد به صورت هفتگی برگزار و فرایند اجرای انتخابات در استان با حضور رؤسای کمیته‌ها بررسی شد.
وی ادامه داد: در این نشست گزارش‌هایی از دو کمیته فناوری و پشتیبانی ستاد انتخابات استان ارائه و موارد مرتبط با این دو کمیته مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان ضمن اشاره به اینکه در هر دو حوزه امور به خوبی پیش رفته است، بیان کرد: در حوزه فناوری اطلاعات، پروژه فیبر نوری برای بخشداری‌های استان با شرکت مخابرات با قوت در حال پیگیری است.
جان‌نثاری ادامه داد: در یکی از شهرستان‌ها مشکلاتی وجود دارد که درصدد رفع آن هستیم اما در سراسر استان مشکلی برای اجرای این طرح نیست.
وی متذکر شد: در حوزه مباحث پشتیبانی انتخابات نیز آمادگی‌های لازم در استان ایجاد می‌شود تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان بتوانیم انتخابات را با قوت برگزار کنیم.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان عنوان کرد: در این جلسات تمام تلاش ستاد انتخابات استان این است تا باری بر بیت‌المال افزوده و هزینه‌های بی جا انجام نشود.
جان‌نثاری افزود: البته همچنان که درصدد کاهش هزینه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های موجود هستیم؛ تلاش می‌کنیم انتخابات در شأن جمهوری اسلامی اما با صرفه‌جویی انجام شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

نشست خبری رئیس ستاد انتخابات و رؤسای کمیته‌های ستاد انتخابات استان اصفهان

۲۹ بهمن ۱۴۰۲

اطلاعیه شماره ۱۳ ستاد انتخابات

۲۴ بهمن ۱۴۰۲

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، چهارشنبه یکم آذرماه، در نشست شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به اینکه خبرنگاران باید جسارت سئوال پرسیدن داشته باشند،اظهار کرد: ما به غایت به رسانه احتیاج داریم اما این ترس رسانه از پرسشگری […]

۲۰ آذر ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان، یکشنبه نوزدهم آذرماه، در حاشیه بیست و هشتمین جلسه ستاد انتخابات استان، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و قدردانی از حضور حماسی مردم استان در تشییع و بدرقه کاروان شهیدان گمنام، گفت: در این جلسه نیز به روال هر هفته فرایند اجرای انتخابات در استان با حضور اعضای ستاد مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: همچنین فرمانداران شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، بویین میاندشت و چادگان نیز در نشست حضور داشتند و دومین گزارش خود از این حوزه انتخابیه را ارائه دادند.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان بیان کرد: بررسی امکاناتِ تدارکاتی و فنی، دستگاه‌های احراز هویت و مروری بر فرایند اجرای انتخابات در شهرستان‌های عنوان شده از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.
جان‌نثاری در خصوص تبلیغات انتخابات، نیز گفت: داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی درصدد هستند مقدمات فعالیت‌های انتخاباتی خود را آغاز کنند.
وی افزود: این فعالیت‌ها نیز مورد رصد است و تاکنون طبق بررسی‌ها، کاندیدها در استان اصفهان در چارچوب قانون تبلیغات انتخابات عمل کرده‌اند و تخلفی از این حوزه گزارش نشده است.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان عنوان کرد: در این خصوص پرسش و شائبه‌ای که مطرح می‌شود این است که تعیین کاندیداها توسط تشکل‌های سیاسی در حال حاضر تخلف تبلیغاتی است یا خیر.
جان‌نثاری ادامه داد: پاسخ به این سؤال مطابق با قانون تبلیغات انتخابات خیر است؛ تشکل‌های سیاسی که در حال حاضر برنامه‌ریزی می‌کنند تا فرآیند تعیین کاندیداهای مورد نظر خود را مشخص کنند، اگر فرد یا افرادی را به عنوان کاندیدای قطعی معرفی نکنند، تخلف تبلیغات انتخاباتی نکرده‌اند.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با اشاره به اینکه در این مرحله تشکل‌های سیاسی به فرد مورد نظر خود نرسیده و فرایند در حال طی شدن است، گفت: این فعالیت‌ها در دوره های انتخاباتی گذشته نیز مرسوم بوده است، قطعا در یک هفته تبلیغات انتخابات نمی‌شود همه موارد را پاسخ داد، از این رو می‌تواند بسترسازی توسط داوطلبین، تشکل‌های سیاسی و احزاب اتفاق بیفتد.
جان‌نثاری ادامه داد: این مورد منعی هم از لحاظ قانون ندارد، آنجایی که فرد خاصی معرفی و تبلیغات صورت بگیرد، قطعاً تخلف است و هیأت بررسی به تخلفات انتخابات روی این موضوع حساسیت دارد و آن را دنبال می‌کند در غیر اینصورت منعی ندارد.
وی تصریح کرد: تأکید ما در ستاد انتخابات و در هیئت تبلیغات استان این است که سعی کنیم مُر قانون را رعایت کنیم و اجازه دهیم فعالیت‌های انتخاباتی طبق قانون انجام شود.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار کرد: کسانی که شائبه دارند نیز می‌توانند قانون تبلیغات انتخابات را مطالعه کنند.
جان‌نثاری متذکر شد: مردم استان نیز بدانند که ستاد انتخابات استان، هیأت های اجرایی و هیأت نظارت شورای نگهبان بر اجرای قانون مُصر هستند و از هرگونه تفسیر به رأی قوانین خودداری می‌کنند.

آمادگی حوزه انتخابیه فریدن، فریدونشهر، بویین میاندشت و چادگان برای برگزاری انتخابات

عزیزالله عباسی فرماندار شهرستان فریدن (مرکز حوزه انتخابیه ۴ شهرستان فریدن، فریدونشهر، بویین میاندشت و چادگان) نیز گفت: با توجه به جلسات مختلف و بررسی‌های متعدد در هر چهار شهرستان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات سالم، پرشور، رقابتی، امن و با مشارکت حداکثری وجود دارد.
وی ادامه داد: از این رو که انتخابات در زمستان پیش رو برگزار خواهد شد، درخواست داریم مقدمات حضور ماشین آلات برف روب فراهم شود تا مردم این شهرستان برای حضور در پای صندوق های رأی معضل و چالشی نداشته باشند.

۲۰ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =