دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۱۲:۴۶

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان از اعلام نتیجه صحت‌سنجی مدارک متقاضیان داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۲۷ شهریورماه، خبر داد.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان از اعلام نتیجه صحت‌سنجی مدارک متقاضیان داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۲۷ شهریورماه، خبر داد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، مهدی سلیمانی دبیر ستاد انتخابات استان، گفت: امروز بیست و ششم شهریورماه با ارسال پیامک برای متقاضیانی که از ۱۶ تا ۲۲ مردادماه در مرحله پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرده بودند فرایند بعدی انتخابات آغاز شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان عنوان کرد: به استناد ماده ۵۴ قانون انتخابات، وزارت کشور موظف شده تا در مرحله پیش ثبت‌نام با مدارکی که متقاضیان ارائه کرده‌اند نسبت به استعلام یا صحت سنجی مدارک از مراجع شش گانه اقدام کند.

سلیمانی افزود: این شش دستگاه عبارت بودند از سازمان ثبت احوال که تابعیت ایرانی متقاضی و سن قانونی ثبت‌نام در انتخابات که بین ۳۰ تا ۷۵ سال بود را بررسی کرده است.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت و درمان، آموزش پزشکی، دانشگاه آزاداسلامی و مراکز مدیریت حوزه‌های علمیه در خصوص اصالت مدرک کارشناسی ارشد و معادل آن اظهار نظر کرده‌اند‌.

سلیمانی ادامه داد: سازمان امور اداری و استخدامی کشور مشمولین ماده ۲۹ انتخابات که بایستی استعفای قانون خود را ارائه می‌دادند بررسی کرده است.

وی گفت: دادستانی کل کشور درخصوص عدم محرومیت از حقوق اجتماعی یا سابقه ارتکاب جرایمی که در قانون ذکر شده و نداشتن سوء سابقه در خصوص افراد اظهار نظر کرده است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در خصوص داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت اظهار نظر کرده و وزارت امور خارجه در خصوص نداشتن تابعیت مضاعف و نداشتن اقامت دائم متقاضی در خارج کشور بررسی‌های لازم را انجام داده است.

وی متذکر شد: داشتن این شش گواهی مقدمه‌ای بر این است که از متقاضی ثبت‌نام نهایی صورت بگیرد.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: امروز برای همه افرادی که مراحل پیش ثبت‌نام را انجام داده‌اند پیامکی ارسال و درخواست شده از فردا ۲۷ شهریورماه تا دوم مهرماه به مدت هفت روز به پنجره واحد وزارت کشور مراجعه و نتیجه صحت سنجی مدارک بارگذاری شده را ملاحظه کنند.

وی یادآور شد: اگر مدارک مورد تأیید قرار بگیرد کد رهگیری در اختیار فرد متقاضی قرار خواهد گرفت و این فرد می‌تواند از ۲۷ مهرماه به مدت هفت روز مرحله ثبت‌نام نهایی را تا سوم آبان در سامانه وزارت کشور انجام دهد.

سلیمانی عنوان کرد: در صورت وجود نقصان در مدارک، متقاضیان فرصت دارد تا دوم مهرماه از طریق همین سامانه مدارک لازم را بارگذاری کند و مجدداً از طریق شش دستگاه ذکر شده مدارک متقاضی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان عنوان کرد: در مرحله پیش ثبت‌نام که از ۱۶ مردادماه تا ۲۲ مردادماه در استان صورت گرفت مجموعاً سه هزار و ۵۷۱ نفر مراحل پیش ثبت‌نام را تکمیل کردند که ۸۵ درصد آقایان و ۱۵ درصد خانم‌ها متقاضیان حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی استان بودند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۷۱ درصد بین ۳۰ تا ۳۵ سال و ۲۹ درصد بین ۵۰ تا ۷۵ سال هستند.

سلیمانی بیان کرد: ۶۸ درصد متقاضیان نیز در سامانه مدرک تحصیلی خود را کارشناسی ارشد، ۱۵ درصد دکتری، ۱۲ درصد لیسانس و ۵ درصد مدارک حوزوی اعلام کرده‌اند.

مطالب مشابه

نشست خبری رئیس ستاد انتخابات و رؤسای کمیته‌های ستاد انتخابات استان اصفهان

۲۹ بهمن ۱۴۰۲

اطلاعیه شماره ۱۳ ستاد انتخابات

۲۴ بهمن ۱۴۰۲

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، چهارشنبه یکم آذرماه، در نشست شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به اینکه خبرنگاران باید جسارت سئوال پرسیدن داشته باشند،اظهار کرد: ما به غایت به رسانه احتیاج داریم اما این ترس رسانه از پرسشگری […]

۲۰ آذر ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان، یکشنبه نوزدهم آذرماه، در حاشیه بیست و هشتمین جلسه ستاد انتخابات استان، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و قدردانی از حضور حماسی مردم استان در تشییع و بدرقه کاروان شهیدان گمنام، گفت: در این جلسه نیز به روال هر هفته فرایند اجرای انتخابات در استان با حضور اعضای ستاد مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: همچنین فرمانداران شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، بویین میاندشت و چادگان نیز در نشست حضور داشتند و دومین گزارش خود از این حوزه انتخابیه را ارائه دادند.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان بیان کرد: بررسی امکاناتِ تدارکاتی و فنی، دستگاه‌های احراز هویت و مروری بر فرایند اجرای انتخابات در شهرستان‌های عنوان شده از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.
جان‌نثاری در خصوص تبلیغات انتخابات، نیز گفت: داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی درصدد هستند مقدمات فعالیت‌های انتخاباتی خود را آغاز کنند.
وی افزود: این فعالیت‌ها نیز مورد رصد است و تاکنون طبق بررسی‌ها، کاندیدها در استان اصفهان در چارچوب قانون تبلیغات انتخابات عمل کرده‌اند و تخلفی از این حوزه گزارش نشده است.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان عنوان کرد: در این خصوص پرسش و شائبه‌ای که مطرح می‌شود این است که تعیین کاندیداها توسط تشکل‌های سیاسی در حال حاضر تخلف تبلیغاتی است یا خیر.
جان‌نثاری ادامه داد: پاسخ به این سؤال مطابق با قانون تبلیغات انتخابات خیر است؛ تشکل‌های سیاسی که در حال حاضر برنامه‌ریزی می‌کنند تا فرآیند تعیین کاندیداهای مورد نظر خود را مشخص کنند، اگر فرد یا افرادی را به عنوان کاندیدای قطعی معرفی نکنند، تخلف تبلیغات انتخاباتی نکرده‌اند.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با اشاره به اینکه در این مرحله تشکل‌های سیاسی به فرد مورد نظر خود نرسیده و فرایند در حال طی شدن است، گفت: این فعالیت‌ها در دوره های انتخاباتی گذشته نیز مرسوم بوده است، قطعا در یک هفته تبلیغات انتخابات نمی‌شود همه موارد را پاسخ داد، از این رو می‌تواند بسترسازی توسط داوطلبین، تشکل‌های سیاسی و احزاب اتفاق بیفتد.
جان‌نثاری ادامه داد: این مورد منعی هم از لحاظ قانون ندارد، آنجایی که فرد خاصی معرفی و تبلیغات صورت بگیرد، قطعاً تخلف است و هیأت بررسی به تخلفات انتخابات روی این موضوع حساسیت دارد و آن را دنبال می‌کند در غیر اینصورت منعی ندارد.
وی تصریح کرد: تأکید ما در ستاد انتخابات و در هیئت تبلیغات استان این است که سعی کنیم مُر قانون را رعایت کنیم و اجازه دهیم فعالیت‌های انتخاباتی طبق قانون انجام شود.
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار کرد: کسانی که شائبه دارند نیز می‌توانند قانون تبلیغات انتخابات را مطالعه کنند.
جان‌نثاری متذکر شد: مردم استان نیز بدانند که ستاد انتخابات استان، هیأت های اجرایی و هیأت نظارت شورای نگهبان بر اجرای قانون مُصر هستند و از هرگونه تفسیر به رأی قوانین خودداری می‌کنند.

آمادگی حوزه انتخابیه فریدن، فریدونشهر، بویین میاندشت و چادگان برای برگزاری انتخابات

عزیزالله عباسی فرماندار شهرستان فریدن (مرکز حوزه انتخابیه ۴ شهرستان فریدن، فریدونشهر، بویین میاندشت و چادگان) نیز گفت: با توجه به جلسات مختلف و بررسی‌های متعدد در هر چهار شهرستان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات سالم، پرشور، رقابتی، امن و با مشارکت حداکثری وجود دارد.
وی ادامه داد: از این رو که انتخابات در زمستان پیش رو برگزار خواهد شد، درخواست داریم مقدمات حضور ماشین آلات برف روب فراهم شود تا مردم این شهرستان برای حضور در پای صندوق های رأی معضل و چالشی نداشته باشند.

۲۰ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =