شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
۰۷:۳۵:۱۶

۵۵ هزار نفر در شهرستان شهرضا زیر پوشش بیمه سلامت هستند

۵۵ هزار نفر در شهرستان شهرضا زیر پوشش بیمه سلامت هستند

به گزارش سیناخبر سید مجتبی صالح صبح امروز یکشنبه در گفتگو با سیناخبر بیان داشت: صندوق کارکنان دولت به کارکنان، بازنشستگان و مستمری بگیران ادارات دولتی و بیمه سایر اقشار به طلاب و روحانیون، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و دانشجویان خدمات می دهند.

صالح افزود: صندوق بیمه روستاییان و عشایر به ساکنان مناطق روستایی و شهر منظریه که کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از عشایر کوچرو، خدمات بیمه ای ارائه می کنند.

وی گفت: صندوق بیمه سلامت ایرانیان به ۲۲ هزار نفر از کسانی که زیر پوشش هیچ بیمه ای نیستند در تمام ۱۰ دهک درآمدی خدمات می دهد.

رییس بیمه سلامت شهرضا اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت همه افراد فاقد پوشش بیمه که ساکن شهرهای بالای۲۰ هزار نفر بوده و دهک درآمدی آنان یک تا۵ باشد را با گرفتن اطلاعات آنان از مراجع مربوط، به صورت رایگان و بدون مراجعه آنان، زیر پوشش بیمه سلامت قرارداده و برای آنان بیمه نامه ایرانیان با اعتبار۱۴۰۳/۰۱/۳۱ صادر کرده است.

صالح گفت: سایر افراد فاقد پوشش بیمه پایه درمان نیز که در سایر دهک های درآمدی قرار دارند و نتیجه ارزیابی وُسع آنان از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام نشده می توانند به صورت رایگان، بیمه نامه یک ماهه دریافت کنند.

وی بیان داشت: بیماران خاص و صعب العلاج به صورت رایگان بیمه نامه دریافت کرده و بیماران نادر نیز پس از ابلاغ لیست آنان توسط مراجع ذیربط، مشمول بیمه رایگان خواهند شد.

رییس بیمه سلامت شهرضا گفت: دهک های ۶ تا۹ می توانند به صورت دوره های ۳ ماهه خود را بیمه نموده و پرداخت حق بیمه آنان بر همین اساس تقسیط می گردد.

صالح افزود: حق بیمه پرداختی دهک های۶ تا۹ بین ۲۰ تا۳۰ درصد کاهش یافته و طبق جدول زیر است.

دهک درصد تخفیف حق بیمه یک ساله
۶ ۸۰ ۲۷۸ هزار تومان
۷ ۷۰ ۴۳۰ هزار تومان
۸ ۶۰ ۵۷۴ هزار تومان
۹ ۵۰ ۷۱۷هزار تومان
۱۰ ۰ یک میلیون و ۴۳۵ هزار تومان

وی گفت: رعایت شرط خانوار برای بیماران خاص، مادران باردار و فرزندان زیر۵ سال الزامی نیست.

رییس بیمه سلامت شهرضا گفت: این اداره آمادگی دارد تا افرادی که پس از اجرای این طرح به هردلیلی مانند تولد جدید و یا خروج از پوشش بیمه ای سایرسازمانهای بیمه گر، فاقد پوشش باشند، از طریق سامانه شهروندی به آدرس

bimesalamatiranian.ir

یا مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت شهید بهشتی در میدان شهدا و باغملی و اداره بیمه سلامت واقع در ابتدای خیابان امیرکبیر، نبش فرعی یک، بیمه نموده و شرایط بهره مندی آنان از خدمات بیمه سلامت را فراهم نماید.

مطالب مشابه
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، احمد امانی رییس هیات بازرسی انتخابات شهرستان بیان داشت: این هیات فعالیت خود را از ۴ ماه پیش در راستای چهار محور رقابت سالم، امنیت، سلامت و مشارکت آغاز کرده و تاکنون ۱۱ جلسه هماهنگی، آموزشی و مانور انتخابات داشته است.امانی بیان داشت: در حوزه انتخابیه شهرستان های شهرضا و […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

فرمانداری شهرستان شهرضا در بین۲۸ فرمانداری استان موفق به کسب رتبه اول و در بین فرمانداری های کشور رتبه عالی را در ارزیابی عملکرد کسب کرد. فرماندارشهرضا گفت: این ارزیابی بر اساس۸شاخص و ۵١ محور صورت گرفته است.

۲ اسفند ۱۴۰۲

سند تک برگ ۴ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی شهرضا صادر شد

۱۵ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + دو =