دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲
۱۱:۲۲:۲۹

معاون استاندار اصفهان خبر داد:تسهیل دسترسی مردم به شعب اخذ رأی مورد توجه است/شناسایی ۴۴ قشر و گروه تأثیرگذار در انتخابات

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان گفت: ۴۴ قشر و گروه تأثیرگذار در انتخابات شناسایی و احصاء شدند که می‌توانند در افزایش مشارکت مردم مؤثر باشند و برای هریک از این اقشار، شورای قشر تشکیل می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان صبح امروز در آیین افتتاح سومین همایش منطقه‌ای آموزش انتخابات که با حضور مدیران کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری، فناوری اطلاعات، فرمانداران و مسئولان آموزش انتخابات استان‌های اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، قزوین، قم و مرکزی به میزبانی اصفهان برگزار شد، گفت: از ابتدای سال جاری مقدمات ایجاد ستاد انتخابات در استان اصفهان فراهم شد و به محض اعلام وزارت کشور در اردیبهشت ماه شروع به فعالیت کرده و حکم اعضای آن ابلاغ شد.
وی با بیان اینکه ستاد انتخابات استان اصفهان تاکنون ۸ جلسه تشکیل داده است، افزود: برای استان‌ عنوان «ستاد» و برای شهرستان‌ها عنوان «کارگروه» استفاده می‌شود.
جان‌نثاری با اشاره به افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو اظهار کرد: در این خصوص هیئت اندیشه ورزی را متشکل از اقشار مختلف مردم تشکیل دادیم تا با آگاهی از نظرات مختلف مردمی بتوانیم در این عرصه به یک بسیج جمعی برسیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان ادامه داد: ۴۴ قشر و گروه تأثیرگذار در انتخابات شناسایی و احصاء شدند که می‌توانند در افزایش مشارکت مردم مؤثر باشند و برای هریک از این اقشار، شورای قشر تشکیل می‌شود که اقشار ذیل آن در راستای ایجاد مشارکت حداکثری فعالیت کنند.
وی عنوان کرد: تسهیل دسترسی مردم به شعب اخذ رأی از نظر مسافتی که فرد برای رسیدن به شعبه اخذ رأی باید طی کند مورد توجه است؛ سیستم‌های نرم افزاری و بخش سخت‌افزاری و اجرایی انتخابات نیز بخش مهمی از کارهاست که مجریان باید به آن توجه ویژه داشته باشند تا هیچ مشکل اجرایی در زمان انتخابات نداشته باشیم‌.
وی با بیان اینکه وزارت کشور بدنبال عدالت و سلامت انتخاباتی پیش می‌رود، تأکید کرد: در استان اصفهان بنای فعالیت بر اساس ۴ راهبرد مورد اشاره رهبر انقلاب یعنی امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت است که در همه اقدامات این راهبردها مورد توجه قرار می‌گیرد، به ویژه در زمینه راهبرد مشارکت باید بیش از پیش تلاش کنیم؛ راهبرد مشارکت با عدالت محقق می‌شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

اطلاعیه شماره ۷ ستاد انتخابات کشور: مهلت اعتراض به نتیجه صحت سنجی مدارک متقاضیان داوطلبی مجلس تمدید شد

۳ مهر ۱۴۰۲

ستاد انتخابات کشور امروز دوشنبه اطلاعیه شماره ۶ خود را خطاب به متقاضیان داوطلبی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صادر کرد.

۲۸ شهریور ۱۴۰۲

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان از اعلام نتیجه صحت‌سنجی مدارک متقاضیان داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۲۷ شهریورماه، خبر داد.

۲۸ شهریور ۱۴۰۲

در هجدهمین جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان، آمادگی استان بویژه دو شهرستان نایین و خوروبیابانک برای برگزاری انتخابات بررسی شد.

۲۸ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 14 =