چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
۱۸:۱۳:۱۸

با هدف ایجاد اشتغال پایدار برگزاری اردوی گروه جهادی مهندسی در شهرضا اهالی دو روستای هونجان واسفرجانِ شهرضا میزبان گروه جهادی مهندسی شهید کلاهدوزان بودند.

به گزارش روابظ عمومی فرمانداری شهرضا ؛ در این اردوی جهادی که در ایام رحلت حضرت امام خمینی (ره) و ۱۵ خرداد به مدت پنج روز برگزار شد، گروه جهادی مهندسی شهید کلاهدوز به منظور راهبری اشتغال‌های موجود از این روستا‌ها بازدید کردند. در این اردو در بازدید از منطقه هونجان علاوه بر تشکیل تعاونی […]

به گزارش روابظ عمومی فرمانداری شهرضا ؛ در این اردوی جهادی که در ایام رحلت حضرت امام خمینی (ره) و ۱۵ خرداد به مدت پنج روز برگزار شد، گروه جهادی مهندسی شهید کلاهدوز به منظور راهبری اشتغال‌های موجود از این روستا‌ها بازدید کردند.
در این اردو در بازدید از منطقه هونجان علاوه بر تشکیل تعاونی اشتغال بانوان مقرر شد،برای ایجاد اشتغال یک تعاونی اقتصاد پایه (اقتصاد مقاومتی)، تغذیه ۳۰ هزار راس دام منطقه با خوراک هیدروپونیک، نظارت بر باغات و ساماندهی منطقه گردشگری چشمه زرچشمه در دستور کار قرار گیرد.
همچنین در زمینه جذب گردشگر در بوم گرد‌ها و ایجاد بوم گرد‌های جدید در روستا‌های هونجان و اسفرجان شهرضا و احیای کشاورزی این منطقه با روستاییان گفتگو شد.

با توجه به بررسی میدانی استادان دانشگاهی در خصوص نامطلوب بودن وضعیت مراتع در منطقه هونجان و اسفرجان راهکارهای کاربردی در این خصوص با محوریت مرکز حمایت و هدایت تحقیقات کاربردی کشاورزی آب و محیط زیست بسیج علمی همراه گروه جهادی شهید کلاهدوزان و مرکز نوآوری و توسعه روستائی زیر نظر دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری اصفهان قرار گرفت.

اردوی گروه جهادی مهندسی شهید کلاهدوزان با همراهی دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری اصفهان و همکاری بسیج مهندسان استان اصفهان برگزار شد.
روستا‌های اسفرجان و هونجان به ترتیب با ۲۱۰۰ و ۲۲۹۰ متر ارتفاع از سطح دریا در جنوب شهرستان شهرضا و بر دامنه سرسبز ارتفاعات زاگرس قرار گرفته اند.
رودخانه زیبایی که از برفاب ارتفاعات پربرف علی جوق و چشمه خروشان زرچشمه در غرب روستای هونجان سرچشمه می‌گیرد، آب کشاورزی این دو روستا را تأمین می‌کند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

از بین ۳۰ نفر از معتمدان در اقشار مختلف شهرستان شهرضا، ۸ نفر از اعضای معتمد عضو هیئت اجرایی انتخابات با رأی گیری انتخاب شدند. رییس هیات اجرایی حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان گفت: حجت الاسلام والمسلمین محسن طالب پور، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس قریشی، حسین مسعودی منش، محمد حسن طالبیان، خلیل بهرامی، […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲

یادواره شهدای طلبه و روحانی شهرضا همزمان با ایام فاطمیه، یادواره شهدای طلبه و روحانی شهرضا و گردهمایی روحانیان و ائمه جماعات برگزار شد. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان شهرضا گفت: در این مراسم با ادای احترام به مقام شامخ شهدای طلبه و روحانی شهرضا در ایام جنگ تحمیلی، از پدران بزرگوار شهیدان طلبه سید […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲

حمید شهبازی با رأی شورای اسلامی شهر شهرضا به عنوان شهردار جدید این شهر انتخاب و با حکم سید رضا مرتضوی، استاندار اصفهان معرفی و منصوب شد. 🔸شهردار جدید شهرضا امروز در شورای اداری شهرستان شهرضا با حضور امام جمعه شهرستان، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان، اعضای شورای اسلامی […]

۸ آذر ۱۴۰۲
http://shahreza.gov.ir/wp-content/uploads/2023/11/پیر-غلام.mp4
۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 2 =