چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
۱۷:۵۲:۲۴

نرخ رشد جمعیت در شهرضا ۲ و ۵۵ صدم است

نرخ رشد جمعیت در شهرضا ۲ و ۵۵ صدم است

رییس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا بیان داشت: نرخ رشد جمعیت شهرضا ۲ و ۵۵ صدم درصد است که نسبت به سایر شهرستان های استان، وضعیت خوبی دارد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فرمانداری , علی صدری گفت: آمارها نشان می دهد اجرای طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در شهرضا در دوسال گذشته، افزایش تولدها را به دنبال داشته به طوری که از ابتدای امسال ۱۳۰ تولد ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

صدری افزود: در ۳۳ خانوار شهرضایی، فرزند چهارم و در ۴ خانواده فرزندان پنجم و بیشتر متولد شده اند.

همچنین فرماندار شهرستان شهرضا با اشاره به سیاست های تشویقی دولت برای ترغیب جوانان به ازدواج و فرزندآوری گفت: حمایت از زوج های جوان و مادران باردار، اولویت به خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر در طرح جهش ملی مسکن و اختصاص خودرو از شرکت های خودرو ساز کشور، از جمله طرح های تشویقی است.

سید امیر جعفری افزود: دستگاه های اجرایی شهرضا که دارای اماکن بلا استفاده هستند نیز شناسایی شده اند و شناسایی تالار ها و سالن های دولتی با هدف کاهش هزینه های ازدواج جوانان در دستور کار است.

آمارها نشان می دهد که طی ۳۰ سال گذشته، نرخ باروری در کشور، از ۴ نفر به یک و ۷ دهم نفر کاهش یافته است.

مطالب مشابه

سند تک برگ ۴ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی شهرضا صادر شد

۱۵ مهر ۱۴۰۲

۵۵ هزار نفر در شهرستان شهرضا زیر پوشش بیمه سلامت هستند

۲۳ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش روز دوشنبه سیناخبر محمدحسن نادری با بیان اینکه شهرستان شهرضا حدود ۲۸۰ کیلومتر راه شامل راه‌های اصلی، روستایی و بزرگراه دارد، اظهار کرد: اداره راه و شهرسازی این شهرستان در حوزه راهسازی تاکنون ۱۱ کیلومتر از جاده شهرضا به سمت اصفهان را تعریض و عملیات دوبانده‌سازی جاده را انجام داده است. نادری با […]

۱۶ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش روز دوشنبه سیناخبر عبدالرضا میرزائی گفت:  ۲۷نفر  از بیماران صعب‌العلاج با درجه ناتوانی حاد و زمین‌گیر با پرداخت هزینه پرستاری، در منزل نگهداری می‌شوند. میرزایی افزود: در سال ۱۴۰۱مبلغ ۹۳۴میلیون ریال از محل منابع دولتی و مردمی بابت هزینه‌های درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج  و در سه ماهه اول امسال ۲۴۰میلیون ریال هزینه […]

۱۶ مرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =