نرخ رشد جمعیت در شهرضا ۲ و ۵۵ صدم است

نرخ رشد جمعیت در شهرضا ۲ و ۵۵ صدم است

رییس اداره ثبت احوال شهرستان شهرضا بیان داشت: نرخ رشد جمعیت شهرضا ۲ و ۵۵ صدم درصد است که نسبت به سایر شهرستان های استان، وضعیت خوبی دارد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فرمانداری , علی صدری گفت: آمارها نشان می دهد اجرای طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در شهرضا در دوسال گذشته، افزایش تولدها را به دنبال داشته به طوری که از ابتدای امسال ۱۳۰ تولد ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

صدری افزود: در ۳۳ خانوار شهرضایی، فرزند چهارم و در ۴ خانواده فرزندان پنجم و بیشتر متولد شده اند.

همچنین فرماندار شهرستان شهرضا با اشاره به سیاست های تشویقی دولت برای ترغیب جوانان به ازدواج و فرزندآوری گفت: حمایت از زوج های جوان و مادران باردار، اولویت به خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر در طرح جهش ملی مسکن و اختصاص خودرو از شرکت های خودرو ساز کشور، از جمله طرح های تشویقی است.

سید امیر جعفری افزود: دستگاه های اجرایی شهرضا که دارای اماکن بلا استفاده هستند نیز شناسایی شده اند و شناسایی تالار ها و سالن های دولتی با هدف کاهش هزینه های ازدواج جوانان در دستور کار است.

آمارها نشان می دهد که طی ۳۰ سال گذشته، نرخ باروری در کشور، از ۴ نفر به یک و ۷ دهم نفر کاهش یافته است.

مطالب مشابه
۱۷ خرداد ۱۴۰۲

فاز اول طرح نجمای مخابرات شهرستان شهرضا به بهره برداری رسید

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فرمانداری شهرضا سید حسام الدین سجادی با اشاره به فعالیت های یکساله جمعیت هلال احمر شهرستان شهرضا گفت: ۴۰۰ بسته سبد غذایی به ارزش هر بسته۵۰۰ هزار تومان بین نیازمندان شهرضا توزیع کردیم. سجادی افزود: با جمع آوری کمک های مردمی ۵۰۰ بسته حمایتی به مناسبت های مختلف و […]

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فرمانداری شهرضا با بیان اینکه پارسال ۸ باب مسکن به افراد زیر پوشش اعطا و ۳۸ مسکن نیز تعمیر شد، گفت:  امسال با همکاری بنیاد مسکن شهرضا ۲۲ واحد مسکونی در حال آماده سازی برای تحویل به افراد تحت حمایت است. علینژاد افزود: سال گذشته ۸۱ جهیزیه شامل ۵ […]

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =