مرکز غربالگری امید در شهرضا افتتاح شد

مرکز غربالگری امید در شهرضا افتتاح شد

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی فرمانداری سید امیر جعفری در مراسم افتتاح این مرکز در فرهنگسرای خانواده واقع در کارخانه تاریخی نوین، گفت: به منظور اصلاح ساختار و ایجاد هماهنگی در فعالیت دستگاه های اجرایی و ارتقا کارآیی و بهبود روش های مربوط به مبارزه با تکدی و جمع آوری متکدیان، شناسایی و تعیین وضعیت افراد بی سرپرست، گمشده، متواری، در راه مانده و موارد مشابه، طرح ایجاد مراکز غربالگری در شورای عالی اداری دولت تصویب شد.

جعفری تصریح کرد: بر اساس این طرح، مجتمع اردوگاهی محلی است که زیر نظر فرمانداری تشکیل می شود و مسئولیت نگهداری موقت، شناسایی وضعیت، گروه بندی و تعیین تکلیف افراد معلول و ناتوان جسمی و ذهنی بی سرپرست، مجهول الهویه، در راه مانده، گمشده، متواری، افراد نیازمند غیرحرفه ای، متکدیان و ولگردان حرفه ای را به عهده دارد.

وی افزود: تامین محل و امکانات و تجهیزات اولیه مورد نیاز این اردوگاه از طریق شهرداری صورت گرفته و اعتبارات مورد نیاز از محل بودجه عمومی و کمک های مردمی تامین می شود.

فرماندار شهرضا بیان داشت: شهرداری موظف است نسبت به شناسایی و جمع آوری و تحویل این افراد به اردوگاه اقدام نموده و نیروی انتظامی نیز با شهرداری همکاری کند.

جعفری گفت: مسئول این مرکز توسط فرماندار شهرستان تعیین می شود و افراد پس از چند ساعت نگهداری در این مرکز و دریافت خدمات اولیه گرمایش و مواد غذایی، به ارگان های زیربط مانند بهزیستی، کمیته امداد، اداره کار، نیروی انتظامی و دادگستری تحویل داده می شوند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

همایش پیاده روی خانوادگی در شهرضا

۱۲ خرداد ۱۴۰۲

حضور امام جمعه شهرستان شهرضا وفرماندار محترم شهرستان شهرضا و فرمانده محترم ۲۲ توپخانه شهرضا و مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان و رئیس کمیته امداد امام خمینی و روسای اداره سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان در روستای اسفرجان

۱۲ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روز چهارشنبه روابظ عمومی فرمانداری حیدر محمدی، بخشدار شهرستان شهرضا در این جلسه ضمن بیان مشکلات روستای کهرویه و تقدیر و تشکر از فعالیت هایی که تاکنون توسط ادارات صورت گرفته است گفت: تاکید ما خدمت رسانی بی منت، سریع و اثرگذار است و طی چندماه آسیب شناسی مشکلات بخش تصمیم بر آن […]

۱۲ خرداد ۱۴۰۲

تحقق ۱۰۵ درصدی تعهد اشتغال در شهرستان شهرضا تعهد اشتغال در شهرستان شهرضا ۱۰۵ درصد تحقق یافته است.

۳ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =