پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
۱۹:۳۳:۲۳

مرکز غربالگری امید در شهرضا افتتاح شد

مرکز غربالگری امید در شهرضا افتتاح شد

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی فرمانداری سید امیر جعفری در مراسم افتتاح این مرکز در فرهنگسرای خانواده واقع در کارخانه تاریخی نوین، گفت: به منظور اصلاح ساختار و ایجاد هماهنگی در فعالیت دستگاه های اجرایی و ارتقا کارآیی و بهبود روش های مربوط به مبارزه با تکدی و جمع آوری متکدیان، شناسایی و تعیین وضعیت افراد بی سرپرست، گمشده، متواری، در راه مانده و موارد مشابه، طرح ایجاد مراکز غربالگری در شورای عالی اداری دولت تصویب شد.

جعفری تصریح کرد: بر اساس این طرح، مجتمع اردوگاهی محلی است که زیر نظر فرمانداری تشکیل می شود و مسئولیت نگهداری موقت، شناسایی وضعیت، گروه بندی و تعیین تکلیف افراد معلول و ناتوان جسمی و ذهنی بی سرپرست، مجهول الهویه، در راه مانده، گمشده، متواری، افراد نیازمند غیرحرفه ای، متکدیان و ولگردان حرفه ای را به عهده دارد.

وی افزود: تامین محل و امکانات و تجهیزات اولیه مورد نیاز این اردوگاه از طریق شهرداری صورت گرفته و اعتبارات مورد نیاز از محل بودجه عمومی و کمک های مردمی تامین می شود.

فرماندار شهرضا بیان داشت: شهرداری موظف است نسبت به شناسایی و جمع آوری و تحویل این افراد به اردوگاه اقدام نموده و نیروی انتظامی نیز با شهرداری همکاری کند.

جعفری گفت: مسئول این مرکز توسط فرماندار شهرستان تعیین می شود و افراد پس از چند ساعت نگهداری در این مرکز و دریافت خدمات اولیه گرمایش و مواد غذایی، به ارگان های زیربط مانند بهزیستی، کمیته امداد، اداره کار، نیروی انتظامی و دادگستری تحویل داده می شوند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

از بین ۳۰ نفر از معتمدان در اقشار مختلف شهرستان شهرضا، ۸ نفر از اعضای معتمد عضو هیئت اجرایی انتخابات با رأی گیری انتخاب شدند. رییس هیات اجرایی حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان گفت: حجت الاسلام والمسلمین محسن طالب پور، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس قریشی، حسین مسعودی منش، محمد حسن طالبیان، خلیل بهرامی، […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲

یادواره شهدای طلبه و روحانی شهرضا همزمان با ایام فاطمیه، یادواره شهدای طلبه و روحانی شهرضا و گردهمایی روحانیان و ائمه جماعات برگزار شد. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان شهرضا گفت: در این مراسم با ادای احترام به مقام شامخ شهدای طلبه و روحانی شهرضا در ایام جنگ تحمیلی، از پدران بزرگوار شهیدان طلبه سید […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲

حمید شهبازی با رأی شورای اسلامی شهر شهرضا به عنوان شهردار جدید این شهر انتخاب و با حکم سید رضا مرتضوی، استاندار اصفهان معرفی و منصوب شد. 🔸شهردار جدید شهرضا امروز در شورای اداری شهرستان شهرضا با حضور امام جمعه شهرستان، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان، اعضای شورای اسلامی […]

۸ آذر ۱۴۰۲
http://shahreza.gov.ir/wp-content/uploads/2023/11/پیر-غلام.mp4
۸ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 15 =