کاهش آسیب‌های اجتماعی در گرو بهبود فرهنگ عمومی است

فرهنگ عمومی

هفتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرضا با محوریت موضوع تعیین هفته فرهنگی شهرضا برگزار شدƒ

روابط عمومی فرمانداری شهرضا_ فرماندار شهرستان شهرضا گفت فرهنگ عمومی به دلیل ارتباط مستقیم با زندگی مردم نیازمند توجه ویژه است تا آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش یابد.

سید امیر جعفری در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در فرمانداری شهرضا برگزار شد با اشاره به اهمیت شورای فرهنگ در سطح کشور گفت: اگر فرهنگ نیازمند اصلاح ریشه‌ای باشد، باید در شورای فرهنگ عمومی که با فرهنگ عامه مردم سر و کار دارد مطرح شود و مورد بررسی و توجه ویژه قرار گیرد.

جعفری افزود: اگر فرهنگ عمومی که شامل مواردی مانند سازگاری، صلح و محبت، کمک به سالمندان، صدقه دادن، اعتماد و… است، دچار اختلال یا ضعف شود برای اصلاح آن باید تلاش و آگاهی‌بخشی کرد.

وی افزود: در سال‌های گذشته، در دوره‌ای شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق، ضرب و جرح، چک بی‌محل، مالک و مستاجر، مهاجرت بودیم، اما در سال‌های اخیر این معضلات اجتماعی دوباره افزایش یافتند و امروزه نیازمند تلاش فراوان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از لحاظ کمی و کیفی هستیم.

فرماندار شهرضا همچنین گفت: یکی دیگر از آسیب‌های اجتماعی کاهش نرخ باروری است که برای آینده کشور و داشتن جمعیتی جوان، بسیار با اهمیت است که نیازمند فراهم کردن شرایطی هستیم تا میل به فرزندآوری در خانواده‌ها افزایش یاید.

جعفری گفت: برای ارتقای فرهنگ عمومی باید به فرهنگ‌سازی و تلاش برای مستحکم کردن پایه‌های خانواده پرداخت.

برچسب ها :
مطالب مشابه

روابط عمومی فرمانداری :همایش اقتدار بسیج با حضور بیش از دو هزار نفر از بسیجیان اقشار مختلف در خیابان شهید طباطبایی شهرضا برگزار شد.

۶ آذر ۱۴۰۱

چهارشنبه رضوی همراه با گرامیداشت هفته بسیج و بزرگداشت شهدای امنیت همراه با  سخنرانی :دکتر سید امیر جعفری “فرماندار محترم شهرضا و عضو شورای بسیج اساتیداستان اصفهان” زمان:۲آذرماه ساعت۱۸:۳۰ مکان: حسینیه شهدا “میدان حر”

۲ آذر ۱۴۰۱

فرماندار شهرضا گفت: هر کشوری برای دستیابی به پیشرفت همه جانبه نیازمند امنیت است.

۲ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا جلسه فوق العاده ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان با حضور آقای دکتر جعفری فرماندار شهرستان ، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری ،جناب سرهنگ یونسی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرضا و سایر اعضای شورای ترویج ایثار و شهادت در فرمانداری برگزار شد . در این جلسه با […]

۲ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 4 =