فرهنگ غنی ایرانی اسلامی سدی قوی در برابر جنگ نرم دشمن است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا دکترسید امیر جعفری فرماندار شهرضا در جلسه قرارگاه عفاف و حجاب شهرستان با بیان اینکه موضوع عفاف و حجاب یک ارزش بنیادین در جامعه اسلامی است، اظهار داشت: حفظ ارزش بنیادی در هر جامعه‌ای در اولویت قرار دارد، این ارزش بنیادین در سال‌های گذشته مورد تهاجم فرهنگی و جنگ […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا دکترسید امیر جعفری فرماندار شهرضا در جلسه قرارگاه عفاف و حجاب شهرستان با بیان اینکه موضوع عفاف و حجاب یک ارزش بنیادین در جامعه اسلامی است، اظهار داشت: حفظ ارزش بنیادی در هر جامعه‌ای در اولویت قرار دارد، این ارزش بنیادین در سال‌های گذشته مورد تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تاریخ ثابت کرده که مردم ما در مقابل فرهنگ بیگانه بسیار مقاوم هستند و با وجود حمله سخت و نرم دشمنان خارجی به کشور این فرهنگ غنی باقی مانده است، افزود: فرهنگ غنی ایرانی اسلامی یک سد قوی در برابر تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن است.

دکتر جعفری با بیان اینکه قوانین حوزه عفاف و حجاب قوانین مترقی است، گفت: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که همگی در دولت های گذشته به تصویب رسیده در حال اجرایی شدن است. در این راستا دولت سیزدهم به خواست مردم همان قوانین قبلی را اجرا می‌کند و باید تبیین شود برای فضای عمومی جامعه که قوانین جدیدی وضع نشده است و این قوانین از دستگاه‌ها مطالبه می‌شود. در این خصوص اجرای مصوبات جلسه ۴۲۷ مورخ ۱۳/۱۰/۱۳۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات جلسه ۸۲۰ مورخ ۱۲/۰۶/۱۳۹۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی با جدیت مورد مطالبه جامعه و مسئولین قرار گرفته است.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه وضعیت عفاف و حجاب شهرضا از وضعیت خوبی برخوردار است، بیان کرد: طرح انطباق باید در ادارات، بیمارستان‌ها و … اجرا شود.

وی با بیان اینکه رعایت عفاف و حجاب در ادارات از ضروریات اولیه است از تمامی کارکنان دستگاه های اجرایی شهرستان  به منظور رعایت شئونات اسلامی تقدیر نمود، افزود: در قرارگاه عفاف و حجاب سایر آسیب‌های اجتماعی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

دکتر جعفری با بیان اینکه کلیه برنامه های اجتماعی باید پیوست عفاف و حجاب داشته باشند، اضافه کرد: اقدامات فرهنگی خوبی در شهرضا برگزار شده است، سه شنبه های مهدوی در راستای عمق بخشی به فرهنگ غنی حجاب و عفاف در قرارگاه فرهنگی شهرضا تصویب و اجرا می شود.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه عموم مردم و شهروندان عزیز نیز  باید در جنگ نرم پیش‌قدم شوند، خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ، عفاف و حجاب کارهای ایجابی باید انجام شود.

وی با بیان اینکه تجلیل از زنان شاخص در حوزه‌ها مختلف باید در دستورکار قرار بگیرد، افزود: تبیین حجاب و عفاف در بین اقشار مختلف یک وظیفه همگانی است و اجرایی شدن آن در جامعه به ویژه ادارات اجرایی شهرستان پیگیری می‌شود.

 

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

مسابقات جهانی شطرنج ناشنوایان به میزبانی ورشو لهستان از ۲۴ شهریورماه آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

در اولین روز این رقابت ها که با حضور ۲۲ کشور جهان برگزار شد در بخش برق آسا “پوریا جمالی” هنرجوی باشگاه کیش و مات شهرضا در ۱۱ دور با اقتدار کامل با کسب ۱۱ امتیاز مقام اول جوانان جهان را کسب نمود.

لازم به ذکر است، این برای نخستین بار است که تیم شطرنج ناشنوایان ایران به مسابقات جهانی اعزام شد و پوریا جمالی به عنوان یکی از دو نماینده ایران در این رقابت ها حضور داشت.

۳۰ شهریور ۱۴۰۱

طی حکمی از سوی مدیرعامل گاز استان،مهندس بهارلو به عنوان سرپرست جدید اداره گاز شهرضا معرفی شد

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، با توجه به اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان و ضرورت ایجاد زمینه های لازم برای ورود به مرحله ی آزادسازی قیمت گندم و آرد یارانه دار در اجرای بهینه ی طرح عظیم مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، عناوین تخلفات احتمالی در سطح واحدهای نانوایی شهرستان به شرح ذیل می باشد:

۱_ نصب تابلوی مشخصات و نرخنامه در واحدهای نانوایی و در معرض دید خریداران الزامی می باشد.
۲_ رعایت ساعات پخت در سه شیف کاری ضروری است.
۳_ قیمت مصوب نان ساده، کنجددار و نایلون در دستگاههای کارتخوان ثبت گردیده است.
۴_ در صورت عدم مطابقت اطلاعات مندرج در دستگاه کارتخوان، نانوایان موظف به مراجعه و اصلاح اطلاعات از طریق اتحادیه صنفی و بانک عامل می باشد.
۵_ رعایت وزن و قیمت مصوب نان ساده و کنجدی طبق تابلو مشخصات ضروری است.
۶_ نانوایان موظفند دستگاه کارتخوان هوشمند را برای امکان انتخاب خرید در. اختیار مشتریان قرار دهند.
۷_ حق انتخاب نان ساده یا کنجدی در دستگاه کارتخوان هوشمند با مشتری بوده و فروش اجباری نان کنجدی تخلف صنفی محسوب می گردد.
۸_مطابقت تعداد نان خریداری شده از طریق دستگاه کارتخوان با تعداد نان عرضه شده به مشتریان ضروری بوده و مغایرت احتمالی تعداد نان تحویلی با تراکنش ثبتی در دستگاه، تخلف گرانفروشی محسوب می شود.
۹_ شهروندان محترم می توانند گزارشات و شکایات خود در زمینه تخلفات صنفی در سامانه ۱۲۴ ثبت و پیگیری نمایند.

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 8 =