وزیربهداشت و درمان: اجرای طرح عدالت و تعالی نظام سلامت در راستای رفع نابرابری‌ها

  دکتربهرام عین‌الهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه شورای اداری شهرضا با بیان اینکه شهرضا مزین به شهدای دفاع مقدسی است که در جنگ خط شکن بودند، اظهار داشت: افتخار همکاری با شهید حاج محمد ابراهیم همت را در جنگ داشتم. وی با بیان اینکه از روزی که هنوز به عنوان وزیر […]

 

دکتربهرام عین‌الهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه شورای اداری شهرضا با بیان اینکه شهرضا مزین به شهدای دفاع مقدسی است که در جنگ خط شکن بودند، اظهار داشت: افتخار همکاری با شهید حاج محمد ابراهیم همت را در جنگ داشتم.

وی با بیان اینکه از روزی که هنوز به عنوان وزیر بهداشت رأی نیاورده بودم، نماینده مردم شهرضا پیگیر مشکلات بهداشت و درمان شهرضا بود، افزود: از ابتدای وزارت تا به امروز این پنجاه و یکمین سفر به شهرستان‌ها است.

دکترعین‌الهی بیان کرد: در ابتدای کار دولت سیزدهم، روزانه ۵۰ هزار مبتلا به کرونا، ۱۸ هزار بستری و ۸ هزار مریض بدحال و بالای ۷۰۰ مریض در آی‌سی‌یو داشتیم و این حجم بسیاری از کار را برد اما با همکاری مردم و حرکت انقلابی و جهادی کرونا کنترل شد و امروز ایران جزو چند کشور موفق دنیا در کنترل کرونا هستیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه قبل از انقلاب منابع کشور را خارج می‌کردند و پزشکان بی‌کیفیت پاکستانی و هندی درمان در کشور را انجام می‌دادند و در اوج وابستگی بودیم، بیان کرد: با وقوع انقلاب و استقلال کشور، دشمن از همان ابتدا شروع به توطئه بر علیه کشور کرد و در جهت ریشه‌کنی انقلاب اقدام کرد.

وی با بیان اینکه امروز با تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن روبه رو هستیم و خیلی از مشکلات را اگر به وجود نمی‌آوردند، بسیاری از تعهدات را می‌توانستیم انجام دهیم، گفت: مردم تا به امروز ایستادند، امروزه کرونا به شکل مساوی در همه جای دنیا وجود دارد، اما بعضی از کشورها تجهیزات بیشتری داشتند اما بزرگ ترین مؤلفه قدرت در جهان مردم است که ایران این مؤلفه را داشت.

دکترعین‌الهی با بیان اینکه امروز در آمریکا بیش از ۵۰۰ مرگ و میر ناشی از کرونا ثبت می‌شود، ادامه داد: ایران با همه تحریم‌ها و مشکلات بر کرونا توانست پیروز شود و علت آن مردم هستند و باید این مؤلفه مردم را به آن توجه کنیم، دشمن به دنبال آن است که با دروغ‌سازی مردم را از نظام جدا کنند، هر چه قدر به مردم نزدیک‌تر شویم و خدمت دهیم قدرت برای نظام ایجاد می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تقدیر از خیران سلامت گفت: خیران با کمک در بخش بهداشت و درمان خیر و ثواب آخرت خود را تأمین کردند و مردم از این منابع استفاده می‌کنند و قدردان آنان هستند.

وی با بیان اینکه بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) شهرضا نمونه‌ای از همیاری مردم است، اضافه کرد: تکمیل این بیمارستان یک حرکت مردمی بوده است که بیمارستان مجهزی را ایجاد کردند، افتخار می‌کنیم خدمتگذار مردم هستیم.

دکترعین‌الهی ادامه داد: طرح عدالت و تعالی نظام سلامت را در وزارت بهداشت تدوین کردیم و این طرح در یک تلاش گسترده گروهی و در تعامل با کلیه مسؤولان، مدیران و متخصصان بهداشت و درمان کشور، تدوین شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه از جمله‌های ویژگی‌ها و اهداف این طرح، محرومیت‌زدایی و دسترسی عادلانه همه آحاد جامعه به خدمات سلامت، عدالت آموزشی، درمانی و پژوهشی است، تصریح کرد: سلامت باید برای همه مردم تأمین شود، در این طرح بسته‌های خدمت دیده شده است و نیروهای پزشکی که در مناطق محروم خدمت کنند بسته‌هایی را برای آن‌ها تدوین کرده‌ایم و به تصویب رسانده‌ایم تا دریافتی‌های بیشتری داشته باشند؛ در شورای حقوق و دستمزد به تصویب رسید و امیدوار هستیم با این مشوق‌ها به نحوی این نیروها را جذب مناطق محروم کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید سعی کنیم برای پزشکان و پرسنلی که به شکل تمام وقت کار می‌کنند بسته‌هایی را ایجاد کنیم تا راغب شوند و جذب مراکز دولتی شوند، گفت: بخش دولتی باید تقویت شود تا از هزینه مردم در بخش خصوصی کاسته شود.

دکترعین الهی با بیان اینکه تقویت بیمه‌ها در این طرح دیده شده است و باید کاری کنیم پوشش بیمه‌ای افزایش پیدا کند و نمایندگان باید در این راستا کمک کنند، افزود: سال گذشته از منابع مالی پایدار و ارزش افزوده ۱۲ هزار میلیارد تومان مصوب شد که فقط ۳ هزار میلیارد تومان اختصاص یافت، باید همه عزممان را برای تقویت بیمه‌ها جزم کنیم و پوشش داروها را بیشتر کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۵ هزار میلیارد تومان برای بیماری‌های خاص اختصاص پیدا کرد، عنوان کرد: بعضی از بیماری‌ها خانه برانداز است، باید بیمه‌ها به این سمت بروند که این بیماری‌ها را پوشش دهند.

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با آموزش عالی آن را محدود نکردیم، باید امکان ایجاد آموزش عالی برای همه نقاط کشور باشد و مشارکت کنند، اگر امکانات وجود داشته باشد مجوز ایجاد رشته داروسازی و دانشکده مامایی را می‌دهیم.

دکترعین‌الهی با اشاره به طرح جوانی جمعیت بیان کرد: در آستانه پیر شدن جمعیت هستیم، اگر جامعه‌ای پیر شود آن جامعه دیگر پویا نیست، بزرگ‌ترین بودجه در طول وزارت بهداشت برای تنظیم جمعیت قرار داده شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: خیران برای افزایش جمعیت برنامه‌ریزی کنند که با طرح‌های مشوق این کار را انجام دهند، ستاد جوانی جمعیت در دانشگاه‌ها را‌ اندازی شده و باید بر بحث فرهنگی جمعیت کار شود.

وی ادامه داد: بانوان باردار را بلافاصله رایگان بیمه می‌کنیم و تا ۵ سال به فرزند او خدمات رایگان بیمه‌ای ارائه می‌دهیم، باید رشد جمعیت رشد مثبت پیدا کند.

دکترعین‌الهی با تأکید بر اینکه نگاهی که به مراکز درمانی داریم به مراکز بهداشتی هم باید داشته باشیم، افزود: تقویت مراکز بهداشتی مانع از بیماری می‌شود، یکی از برنامه‌های اصلی تقویت شبکه‌های بهداشتی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مجاهدت کادر درمان در طول بیماری کرونا گفت: ۳۰۰ نفر از کادر درمان در دوران کرونا به شهادت رسیدند تا هیچ بیمار کرونایی بر زمین نماند و اقدامات جهادی کادر پزشکی، درمانی و بهداشتی در طول تاریخ ماندگار خواهد شد.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

مسابقات جهانی شطرنج ناشنوایان به میزبانی ورشو لهستان از ۲۴ شهریورماه آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

در اولین روز این رقابت ها که با حضور ۲۲ کشور جهان برگزار شد در بخش برق آسا “پوریا جمالی” هنرجوی باشگاه کیش و مات شهرضا در ۱۱ دور با اقتدار کامل با کسب ۱۱ امتیاز مقام اول جوانان جهان را کسب نمود.

لازم به ذکر است، این برای نخستین بار است که تیم شطرنج ناشنوایان ایران به مسابقات جهانی اعزام شد و پوریا جمالی به عنوان یکی از دو نماینده ایران در این رقابت ها حضور داشت.

۳۰ شهریور ۱۴۰۱

طی حکمی از سوی مدیرعامل گاز استان،مهندس بهارلو به عنوان سرپرست جدید اداره گاز شهرضا معرفی شد

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، با توجه به اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان و ضرورت ایجاد زمینه های لازم برای ورود به مرحله ی آزادسازی قیمت گندم و آرد یارانه دار در اجرای بهینه ی طرح عظیم مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، عناوین تخلفات احتمالی در سطح واحدهای نانوایی شهرستان به شرح ذیل می باشد:

۱_ نصب تابلوی مشخصات و نرخنامه در واحدهای نانوایی و در معرض دید خریداران الزامی می باشد.
۲_ رعایت ساعات پخت در سه شیف کاری ضروری است.
۳_ قیمت مصوب نان ساده، کنجددار و نایلون در دستگاههای کارتخوان ثبت گردیده است.
۴_ در صورت عدم مطابقت اطلاعات مندرج در دستگاه کارتخوان، نانوایان موظف به مراجعه و اصلاح اطلاعات از طریق اتحادیه صنفی و بانک عامل می باشد.
۵_ رعایت وزن و قیمت مصوب نان ساده و کنجدی طبق تابلو مشخصات ضروری است.
۶_ نانوایان موظفند دستگاه کارتخوان هوشمند را برای امکان انتخاب خرید در. اختیار مشتریان قرار دهند.
۷_ حق انتخاب نان ساده یا کنجدی در دستگاه کارتخوان هوشمند با مشتری بوده و فروش اجباری نان کنجدی تخلف صنفی محسوب می گردد.
۸_مطابقت تعداد نان خریداری شده از طریق دستگاه کارتخوان با تعداد نان عرضه شده به مشتریان ضروری بوده و مغایرت احتمالی تعداد نان تحویلی با تراکنش ثبتی در دستگاه، تخلف گرانفروشی محسوب می شود.
۹_ شهروندان محترم می توانند گزارشات و شکایات خود در زمینه تخلفات صنفی در سامانه ۱۲۴ ثبت و پیگیری نمایند.

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − دو =