سهم آب شهرضا باید از حوزه آبریز زاینده‌رود مشخص شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکترسید امیر جعفری فرماندار شهرضا در جلسه شورای اداری شهرضا با اشاره به کارهای عقب افتاده در طول ۸ سال گذشته گفت: شهرضا به دلیل قرار گرفتن در محور شمال به جنوب کشور اهمیت بسیاری دارد، محور اصفهان به شهرضا یک جاده ملی است و سالانه شاهد تصادفات […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکترسید امیر جعفری فرماندار شهرضا در جلسه شورای اداری شهرضا با اشاره به کارهای عقب افتاده در طول ۸ سال گذشته گفت: شهرضا به دلیل قرار گرفتن در محور شمال به جنوب کشور اهمیت بسیاری دارد، محور اصفهان به شهرضا یک جاده ملی است و سالانه شاهد تصادفات بسیاری هستیم.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین موضوع استان و شهرستان آب است، افزود: آب شهرضا تنها متکی به چاه‌ها است و سال به سال کیفیت آب کاهش پیدا می‌کند و هیچ منبع جایگزینی ندارد، تکلیف آب شهرضا باید مشخص شود، سهم آب شهرضا باید از حوزه آبریز زاینده‌رود مشخص شود.
دکترجعفری با بیان اینکه ۵۰ درصد ظرفیت شهرک رازی شهرضا فعال است و مشکل سرمایه ثابت و در گردش، آب و برق و تأمین گاز دارد و نیازمند توجه ویژه است، بیان کرد: بعضی از دستگاه‌های دولتی در مسیر توسعه و پیشرفت صنعت در شهرضا سنگ‌اندازی می‌کنند.
فرماندار شهرضا با بیان اینکه شیمی پارک و منطقه ویژه اقتصادی شهرضا همه مجوزهای آن اخذ شده است، عنوان کرد: راه‌اندازی این دو منطقه در اشتغال استان و شهرستان بسیار تأثیرگذار است.
وی با بیان اینکه شهرضا یک شهرستان فرهنگی است و صد سال سابقه بلدیه دارد و می‌طلبد ظرفیت مغفول فرهنگی در شهرضا فعال شود، عنوان کرد: قرارگاه فرهنگی شهرضا ایجاد شده است و کلیه برنامه‌های فرهگی در این قرارگاه ساماندهی و اجرایی می‌شود.
دکترجعفری با بیان اینکه یکی از معضلات شهرضا حاشیه‌نشینی و محلات خارج از محدوده است، گفت: باید آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در این محلات مورد توجه واقع شود.
فرماندار شهرضا با اشاره به اینکه کار عمرانی چندین سال در امامزاده شاهرضا انجام نشده است، بیان کرد: مقرر شد خیمه شهدا در جوار امامزاده شاهرضا ایجاد شود و ۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد و انتظار داریم با رایزنی با اوقاف کمک ویژه‌ای برای ساخت این خیمه انجام شود و مکانی برای گردهمایی در این شهرستان فراهم شود.

سرکار خانم سمیه محمودی، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه با بیان اینکه شهرضا مکانی برای گردهمایی ندارد، اظهار داشت: ایجاد یک پروژه جدید کار سختی است و با توجه به املاک مازاد در استان این قول را بدهید که یک سالن همایش کار آن در شهرضا آغاز شود.
وی با بیان اینکه بحث اول و آخر شهرضا آب است، افزود: تأمین آب شرب مردم شهرستان را از دولت می‌خواهیم، تأمین آب شرب وظیفه حاکمیت است، اقداماتی انجام شده و نیاز به حمایت دارد، آب شهرضا EC بالایی دارد و ۱۶۰ هزار نفر از این آب تغذیه می‌کنند.
خانم محمودی با تأکید بر اینکه مصوبه آب شرب مردم شهرضا یکی از مصوبات اصلی دولت باشد، بیان کرد: مصوبه منطقه ویژه اقتصادی شهرضا را در شورای عالی مناطق آزاد میخواهیم تا بتوانیم حوزه اشتغال را تأمین کنیم و فاضلاب شهرضا را که از سال ۶۲ آغاز شده را بتوانیم تکمیل کنیم و پساب فاضلاب را به حوزه صنعت انتقال دهیم.
نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جاده شهرضا به اصفهان یک جاده ترانزیتی شمال به جنوب کشور است، گفت: ۶۰ درصد این جاده پیشرفت فیزیکی دارد و اگر منابع مالی تزریق نشود، نمی‌توان آن را تکمیل کرد درخواست داریم در کنار مصوبه تقاطع غیرهم‌سطح شهید سلیمانی این جاده هم جزو مصوبات قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه بهترین تجهیزات و امکانات در بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) شهرضا وجود دارد، بیان کرد: این بیمارستان شهرستان‌های جنوب استان و به ویژه تصادفات شمال به جنوب کشور را پوشش می‌دهد اما با کمبود نیروی انسانی و پزشک متخصص روبه‌رو است و سبب نارضایتی مردم شده است.
خانم محمودی خاطرنشان کرد: امروز زنگ خطر را اعلام می‌کنیم که اگر پزشکان متخصص و فوق تخصص در کشور مورد توجه و بررسی قرار نگیرد، شاهد حضور پزشکان هندی و پاکستانی در کشور هستیم، در حال حاضر با کمبود شدید پزشکان متخصص و فوق تخصص در کشور روبه‌رو هستیم.

برچسب ها :
مطالب مشابه

مسابقات جهانی شطرنج ناشنوایان به میزبانی ورشو لهستان از ۲۴ شهریورماه آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

در اولین روز این رقابت ها که با حضور ۲۲ کشور جهان برگزار شد در بخش برق آسا “پوریا جمالی” هنرجوی باشگاه کیش و مات شهرضا در ۱۱ دور با اقتدار کامل با کسب ۱۱ امتیاز مقام اول جوانان جهان را کسب نمود.

لازم به ذکر است، این برای نخستین بار است که تیم شطرنج ناشنوایان ایران به مسابقات جهانی اعزام شد و پوریا جمالی به عنوان یکی از دو نماینده ایران در این رقابت ها حضور داشت.

۳۰ شهریور ۱۴۰۱

طی حکمی از سوی مدیرعامل گاز استان،مهندس بهارلو به عنوان سرپرست جدید اداره گاز شهرضا معرفی شد

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، با توجه به اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان و ضرورت ایجاد زمینه های لازم برای ورود به مرحله ی آزادسازی قیمت گندم و آرد یارانه دار در اجرای بهینه ی طرح عظیم مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، عناوین تخلفات احتمالی در سطح واحدهای نانوایی شهرستان به شرح ذیل می باشد:

۱_ نصب تابلوی مشخصات و نرخنامه در واحدهای نانوایی و در معرض دید خریداران الزامی می باشد.
۲_ رعایت ساعات پخت در سه شیف کاری ضروری است.
۳_ قیمت مصوب نان ساده، کنجددار و نایلون در دستگاههای کارتخوان ثبت گردیده است.
۴_ در صورت عدم مطابقت اطلاعات مندرج در دستگاه کارتخوان، نانوایان موظف به مراجعه و اصلاح اطلاعات از طریق اتحادیه صنفی و بانک عامل می باشد.
۵_ رعایت وزن و قیمت مصوب نان ساده و کنجدی طبق تابلو مشخصات ضروری است.
۶_ نانوایان موظفند دستگاه کارتخوان هوشمند را برای امکان انتخاب خرید در. اختیار مشتریان قرار دهند.
۷_ حق انتخاب نان ساده یا کنجدی در دستگاه کارتخوان هوشمند با مشتری بوده و فروش اجباری نان کنجدی تخلف صنفی محسوب می گردد.
۸_مطابقت تعداد نان خریداری شده از طریق دستگاه کارتخوان با تعداد نان عرضه شده به مشتریان ضروری بوده و مغایرت احتمالی تعداد نان تحویلی با تراکنش ثبتی در دستگاه، تخلف گرانفروشی محسوب می شود.
۹_ شهروندان محترم می توانند گزارشات و شکایات خود در زمینه تخلفات صنفی در سامانه ۱۲۴ ثبت و پیگیری نمایند.

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =