وزیر ارشاد: عقب‌افتادگی‌های اقتصادی در دولت سیزدهم جبران خواهد شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز ایران پیشتاز امنیت و نقش‌آفرینی در مقاومت منطقه‌ای است و به عنوان قدرت برتر منطقه مطرح است و در حوزه اقتصاد نیز این عقب‌افتادگی در این دولت جبران خواهد شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکترسید مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان سفر […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز ایران پیشتاز امنیت و نقش‌آفرینی در مقاومت منطقه‌ای است و به عنوان قدرت برتر منطقه مطرح است و در حوزه اقتصاد نیز این عقب‌افتادگی در این دولت جبران خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکترسید مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان سفر به شهرضا در بازدید از شهرک صنعتی رازی اظهار داشت: فلسفه حضور رئیس جمهور و هیأت دولت در استان‌ها درک واقعی مسائل و مشکلاتی است که بخش های مختلف کشور با آن روبه‌رو است.
وی با بیان اینکه در ابتدای آغاز به کار دولت با کرونا روبه‌رو بودیم و کار سفرهای استانی را دشوار می‌کرد، افزود: سفرها برنامه‌ریزی می‌شد اما به دلیل فضای کرونایی که تشدید می‌شد، سفر لغو می‌شد.

دکتراسماعیلی با بیان اینکه در آغاز کار دولت با فوتی‌های بالای ۷۰۰ نفر ناشی از کرونا روبه‌رو بود و فضای کسب و کار در همه بخش‌ها تعطیل شده بود، گفت: با آغاز کار، دولت اعلام کرد اولویت اول بازگشت کشور به شرایط عادی و عبور از معضل کرونا است، ۵ میلیون دز تزریق در ابتدای دولت داشتیم و امروز به بالای ۱۶۰ میلیون دز تزریق رسیده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه امروز تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در بعضی از روزها به صفر رسیده است در حالی که در بسیاری از کشورهای اروپایی بالای ۲۰۰ نفر فوتی کرونا دارند، بیان کرد: نظام امپراطوری رسانه‌ای غربی و جریان وابسته تلاش‌شان برای ایجاد تحقیر ملی و ناامیدسازی است و به راحتی از کنار این موفقیت بزرگ عبور می‌کنند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سال‌های متمادی است که شعار سال را حمایت از تولید عنوان می‌کنند، تصریح کرد: امسال نیز رهبر معظم انقلاب شعار تولید، اشتغال و دانش بنیان را انتخاب کردند و در دولت وظیفه داریم این شعار را محقق کنیم که بخش مهمی از این شعار و تحقق آن منوط به حل مشکلاتی است که امروز درباره آن صحبت شد.
دکتراسماعیلی با بیان اینکه مشکلات امروز شهرک صنعتی رازی شهرضا را در مکاتباتی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در این سفر با وزارت خانه‌های مسؤول در میان خواهیم گذاشت، افزود: امروز مواجه هستیم با مطالباتی که بسیاری از آن‌ها با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی قابل رفع است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه نسبت به استان اصفهان و این منطقه خودم را ویژه مسؤول می‌دانم، گفت: مسائل و مشکلات را پیگیر خواهیم بود، بخشی از مشکلات این شهرک مربوط به وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب است که مطرح می‌کنم.
وی ادامه داد: عضو شورای عالی مناطق آزاد کشور هستم و تصویب منطقه ویژه اقتصادی شهرضا در دستور کار بود که به دستور جلسه نرسید و در اولین جلسه شورای عالی مناطق آزاد به تصویب خواهد رسید و نقش مهمی در شکوفایی فضای کار، تولید و اشتغال در منطقه خواهد داشت.
دکتراسماعیلی با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم مشکلات حوزه نشر را در کشور حل کنیم، اضافه کرد: شعار ما در حوزه کاغذ خودکفایی داخلی است، کارگروهی را با عضویت وزاری فرهنگ و صمت داریم و مسائل و مشکلات حوزه نشر در آنجا مطرح می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: در استان‌های فارس، مازندران و خوزستان کارخانه‌های تولید مقوا به صورت ویژه بخشی از خط تولید خود را به کاغذ اختصاص داده‌اند و امیدوار هستیم در شهرضا با این سابقه فرهنگی تولید کاغذ محقق شود.
وی با بیان اینکه با کمک مردم و با کار جهادی دولت مردمی، موضوع اقتصاد مردم در این دولت حل خواهد شد، خاطرنشان کرد: در چالشی قرار داریم که باید پشت سر می‌گذاشتیم، این یک حرکت شجاعانه‌ای بود که دولت شروع کرد و به اتکای سرمایه اجتماعی که اعتماد مردم ایجاد کرد، مردمی‌سازی یارانه‌ها با این نگاه محوری شروع شده و وضعیت عمومی کشور در حال تثبیت است.
دکتراسماعیلی ادامه داد: به عنوان عضوی از ستاد اقتصادی دولت به مردم این بشارت را می‌دهم که از این گردنه به خوبی عبور خواهیم کرد و کشور در مسیر رشد و تعالی حرکت خواهد کرد، امروز ایران پیشتاز امنیت و نقش‌آفرینی در مقاومت منطقه‌ای است و به عنوان قدرت برتر منطقه مطرح است و ایده‌های انقلابی را در منطقه پیش می‌برد و در حوزه اقتصاد نیز این عقب‌افتادگی در این دولت جبران خواهد شد.
در این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش‌های مختلف شهرک رازی شهرضا بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات صنعتگران قرار گرفت.

برچسب ها :
مطالب مشابه

مسابقات جهانی شطرنج ناشنوایان به میزبانی ورشو لهستان از ۲۴ شهریورماه آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

در اولین روز این رقابت ها که با حضور ۲۲ کشور جهان برگزار شد در بخش برق آسا “پوریا جمالی” هنرجوی باشگاه کیش و مات شهرضا در ۱۱ دور با اقتدار کامل با کسب ۱۱ امتیاز مقام اول جوانان جهان را کسب نمود.

لازم به ذکر است، این برای نخستین بار است که تیم شطرنج ناشنوایان ایران به مسابقات جهانی اعزام شد و پوریا جمالی به عنوان یکی از دو نماینده ایران در این رقابت ها حضور داشت.

۳۰ شهریور ۱۴۰۱

طی حکمی از سوی مدیرعامل گاز استان،مهندس بهارلو به عنوان سرپرست جدید اداره گاز شهرضا معرفی شد

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، با توجه به اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان و ضرورت ایجاد زمینه های لازم برای ورود به مرحله ی آزادسازی قیمت گندم و آرد یارانه دار در اجرای بهینه ی طرح عظیم مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، عناوین تخلفات احتمالی در سطح واحدهای نانوایی شهرستان به شرح ذیل می باشد:

۱_ نصب تابلوی مشخصات و نرخنامه در واحدهای نانوایی و در معرض دید خریداران الزامی می باشد.
۲_ رعایت ساعات پخت در سه شیف کاری ضروری است.
۳_ قیمت مصوب نان ساده، کنجددار و نایلون در دستگاههای کارتخوان ثبت گردیده است.
۴_ در صورت عدم مطابقت اطلاعات مندرج در دستگاه کارتخوان، نانوایان موظف به مراجعه و اصلاح اطلاعات از طریق اتحادیه صنفی و بانک عامل می باشد.
۵_ رعایت وزن و قیمت مصوب نان ساده و کنجدی طبق تابلو مشخصات ضروری است.
۶_ نانوایان موظفند دستگاه کارتخوان هوشمند را برای امکان انتخاب خرید در. اختیار مشتریان قرار دهند.
۷_ حق انتخاب نان ساده یا کنجدی در دستگاه کارتخوان هوشمند با مشتری بوده و فروش اجباری نان کنجدی تخلف صنفی محسوب می گردد.
۸_مطابقت تعداد نان خریداری شده از طریق دستگاه کارتخوان با تعداد نان عرضه شده به مشتریان ضروری بوده و مغایرت احتمالی تعداد نان تحویلی با تراکنش ثبتی در دستگاه، تخلف گرانفروشی محسوب می شود.
۹_ شهروندان محترم می توانند گزارشات و شکایات خود در زمینه تخلفات صنفی در سامانه ۱۲۴ ثبت و پیگیری نمایند.

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 10 =