اجرای سند تحول بنیادین و ارتقای هویت ملی، اسلامی و انقلابی در مدارس در صدر اولویت آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکترسید امیر جعفری، فرماندار شهرضا در جلسه شورای آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش شهرضا باید یک طرح ویژه برای ارتقای هویت ملی، اسلامی و انقلابی برای بازگشایی مدارس در مهر ماه از هم اکنون آماده کند، اظهار داشت: باید شاخص‌های کیفی و کمی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکترسید امیر جعفری، فرماندار شهرضا در جلسه شورای آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش شهرضا باید یک طرح ویژه برای ارتقای هویت ملی، اسلامی و انقلابی برای بازگشایی مدارس در مهر ماه از هم اکنون آماده کند، اظهار داشت: باید شاخص‌های کیفی و کمی در آموزش و پرورش شهرضا ارتقا پیدا کند.

وی با بیان اینکه باید یک پیوست فرهنگی برای بازگشایی مدارس در پساکرونا تعریف شود، افزود: اعتبارات دولتی برای ساخت و ساز مدارس کافی نیست، باید با خیران مدرسه ساز جلسه‌ای تشکیل شود و هم‌افزایی انجام شود.

دکترجعفری با بیان اینکه املاک مازاد ادارات باید مورد استفاده قرار بگیرد، گفت: افت رتبه کنکور در شهرضا بویژه در بخش خواهران نسبت به سال‌های قبل باید آسیب‌شناسی و دلایل آن مشخص شود تا رتبه قبولی کنکور شهرضا ارتقا پیدا کند.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه در روستاهای شهرضا باید از زمین‌های بلااستفاده استفاده کرد و ارزش افزوده تولید کنیم، بیان کرد: در محلات هدف که در طرح تفصیلی به محدوده شهر الحاق می شوند با نظر آموزش و پرورش سرانه آموزشی این محلات دیده شود در این راتسا جلسه‌ای آموزش و پرورش با مشاور طرح تفصیلی شهر برگزار و این مسأله دنبال شود.

وی با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب ایجاد قرارگاه کار آسانی است اما ادامه کار و خروجی این قرارگاه‌ها بسیار مهم است، ادامه داد: در شهرضا قرارگاه فرهنگی را ایجاد کردیم و هیچ نهادی به اندازه آموزش و پرورش در راستای تمدن نوین اسلامی نمی‌تواند نقش‌آفرین باشد و معلمان فرهیخته در تکامل و پرورش دانش آموزان،نوجوانان و جوانان نقش آفرین هستند.

دکترجعفری با بیان اینکه دانش آموزان باید هویت ملی داشته باشند، بیان کرد: وطیفه داریم مشاهیر و افتخارات جامعه را در برای دانش آموزان معرفی کنیم و انتظار می رود برنامه ریزی مناسب برای سال تحصیلی آتی در راستای ارتقاء هویت اسلامی،ارزشی و انقلابی و در یک کلام هویت ملی انجام پذیرد.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه باید در مدارس بستر را برای سرودهای حماسی انقلابی فراهم کرد، خاطرنشان کرد: کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش یک مشکل کشوری و استانی است که باید در صدر پیگیری ها باشد.

وی با تأکید بر اینکه هویت ملی‌مان مخدوش شده است، گفت: هویت ملی یک چتر است که تمام آحاد ملت را از فرهنگ ها و اقدام مختلف در ذیل خود جمع می کند، لذا برای ارتقاء هویت ملی،آموزش و پرورش می تواند با برنامه ریزی و هدفمند در این خصوص اقدامات خوبی انجام دهد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرخوان ثبت و صدور مجوز و اعتبارنامه قانونی فعالیت ویژه جوانان علاقه مند به فعالیتهای مردم نهاد و سایرگروه ها و فعالان فرهنگی و اجتماعی جوانان استان اصفهان

۱۴ مهر ۱۴۰۱

فراخوان حمایت از طرح ها و برنامه های تشکل ها،مجموعه های فرهنگی خودجوش و سازمان های مردم نهاد استان اصفهان

۱۴ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، همزمان با هفته دفاع مقدس دکتر سید امیر جعفری فرماندار شهرضا به اتفاق ماهر معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری، انصاریپور رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران، سجادی رئیس سازمان جمعیت هلال احمر و برخی از کارشناسان با خانواده های شهدای عزیز دوران دفاع مقدس دیدار و گفتگو کردند.

۱۴ مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، مراسم راهپیمایی مردم همیشه در صحنه شهرضا در محکومیت حرکات هنجارشکنانه برخی از عوامل فریب خورده و هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن مجید، تجاوز به حجاب بانوان و آتش زدن مساجد بعد از اقامه نماز جمعه برگزار گردید.

۱۴ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 14 =