لزوم تلاش برای افزایش جمعیت به عنوان یک مولفه قدرت و پیشرفت برای جامعه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکتر سید امیر جعفری در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا با بیان اینکه آمار این شورا می‌تواند نرخ رشد جمعیت، تولد، سالمندی و طلاق را احصا کند، اظهار داشت: نرخ رشد جمعیت باید افزایش پیدا کند تا در ۳۰ سال آینده با رشد جمعیت سالمندی روبه […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، دکتر سید امیر جعفری در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا با بیان اینکه آمار این شورا می‌تواند نرخ رشد جمعیت، تولد، سالمندی و طلاق را احصا کند، اظهار داشت: نرخ رشد جمعیت باید افزایش پیدا کند تا در ۳۰ سال آینده با رشد جمعیت سالمندی روبه رو نشویم.

 وی با بیان اینکه در حوزه جوانان و نوجوانان آسیب‌های بسیاری را در دوره کرونا شاهد هستیم، افزود: مسکن و اشتغال جوانان باید مورد توجه واقع شود و ساماندهی ازدواج و نشاط جوانان در دستور کار اداره ورزش و جوانان باید باشد.

دکتر جعفری با بیان اینکه جامعه به شدت نیاز به خرد جنسی دارد، گفت: نرخ طلاق، جرایم و آسیب‌های اجتماعی در کشور در چند سال اخیر افزایش پیدا کرده است و باید در راستای کاهش آن برنامه‌ریزی کرد.

فرماندار شهرضا بیان کرد: سند تحول و پیشرفت شهرستان شهرضا را باید تا پایان خردادماه امسال آماده کنیم و برای تدوین آن نیازمند آمار هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از اهمیت‌های ثبت احوال و احوال تجمیع بانک‌های اطلاعاتی است، گفت: کارت‌های ملی باید مجهز به بانک‌های اطلاعاتی شوند و نه فقط به عنوان یک کارت شناسایی بلکه با کاربردهای مختلف بتوان از آن استفاده کرد.

دکتر جعفری با اشاره به رشد ۳.۷۵ درصدی جمعیت در استان اصفهان و توقف کاهش جمعیت ادامه داد: تراکم جمعیت در بعضی از محلات شهر رعایت نشده است و نیازمند آمایش سرزمین می باشیم.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه جمعیت از مولفه‌های قدرت است و هر کشوری که جمعیت بیشتری دارد قدرت بیشتری نیز دارد، اضافه کرد: تلاش برای فرزندآوری و تبلیغ جمعیت باید انجام شود و کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شهرضا باید تبلیغ فرزندآوری را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با تأکید بر اینکه افزایش نرخ رشد جمعیت و فرزندآوری خواسته رهبر معظم انقلاب است، خاطرنشان کرد باید مقدمات رشد جمعیت را در شهرضا فراهم کنیم.

 

دستگاه‌های اجرایی باید با حمایت از اجرای دقیق قانون حمایت از خانواده و فرزندآوری، روند رو به رشد جمعیت را تثبیت کنند

حسین غفرانی در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا با بیان اینکه وقایع حیاتی به خاطر قرار گرفتن در محورهای آماری جمعیتی بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: آمار در بسترسازی توسعه و چشم انداز بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه از جمعیت به عنوان یک مؤلفه قدرت یاد می‌شود، افزود: وقایع حیاتی باید در مهلت قانونی خود ثبت شوند، نهادهای مرتبط با این شورا باید این رویدادها را ثبت و رصد کنند تا به موقع ثبت شود؛ ولادت و وفات در شهرضا در مدت ۱۰ و ۱۵ روزه خود به ثبت رسیده است.

غفرانی با بیان اینکه بر اساس سرشماری سال ۹۵ رشد جمعیت در شهرضا از حد استان بالاتر بوده است، گفت: در سال گذشته بعد از گذشت ۳۰ سال که هر سال به صورت متناوب با کاهش ولادت سالیانه روبه رو بودیم در سال گذشته نه تنها تجربه کاهش ولادت تکرار نشد بلکه با رشد مثبت ۳.۷۵ ولادت در استان روبه رو بودیم.

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان با تأکید بر اینکه امیدوار هستیم با اجرای قانون جمعیت و حمایت از خانواده و فرزندآوری رشد جمعیت پایدار و مستمر بماند، عنوان کرد: اجرای قانون حمایت از خانواده به صورت تکالیف دستگاهی به آن پرداخته شده است و دستگاه‌های اجرایی باید با حمایت از اجرای دقیق قانون حمایت از خانواده و فرزندآوری، روند رو به رشد جمعیت را تثبیت کنند.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

مسابقات جهانی شطرنج ناشنوایان به میزبانی ورشو لهستان از ۲۴ شهریورماه آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

در اولین روز این رقابت ها که با حضور ۲۲ کشور جهان برگزار شد در بخش برق آسا “پوریا جمالی” هنرجوی باشگاه کیش و مات شهرضا در ۱۱ دور با اقتدار کامل با کسب ۱۱ امتیاز مقام اول جوانان جهان را کسب نمود.

لازم به ذکر است، این برای نخستین بار است که تیم شطرنج ناشنوایان ایران به مسابقات جهانی اعزام شد و پوریا جمالی به عنوان یکی از دو نماینده ایران در این رقابت ها حضور داشت.

۳۰ شهریور ۱۴۰۱

طی حکمی از سوی مدیرعامل گاز استان،مهندس بهارلو به عنوان سرپرست جدید اداره گاز شهرضا معرفی شد

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، با توجه به اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان و ضرورت ایجاد زمینه های لازم برای ورود به مرحله ی آزادسازی قیمت گندم و آرد یارانه دار در اجرای بهینه ی طرح عظیم مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، عناوین تخلفات احتمالی در سطح واحدهای نانوایی شهرستان به شرح ذیل می باشد:

۱_ نصب تابلوی مشخصات و نرخنامه در واحدهای نانوایی و در معرض دید خریداران الزامی می باشد.
۲_ رعایت ساعات پخت در سه شیف کاری ضروری است.
۳_ قیمت مصوب نان ساده، کنجددار و نایلون در دستگاههای کارتخوان ثبت گردیده است.
۴_ در صورت عدم مطابقت اطلاعات مندرج در دستگاه کارتخوان، نانوایان موظف به مراجعه و اصلاح اطلاعات از طریق اتحادیه صنفی و بانک عامل می باشد.
۵_ رعایت وزن و قیمت مصوب نان ساده و کنجدی طبق تابلو مشخصات ضروری است.
۶_ نانوایان موظفند دستگاه کارتخوان هوشمند را برای امکان انتخاب خرید در. اختیار مشتریان قرار دهند.
۷_ حق انتخاب نان ساده یا کنجدی در دستگاه کارتخوان هوشمند با مشتری بوده و فروش اجباری نان کنجدی تخلف صنفی محسوب می گردد.
۸_مطابقت تعداد نان خریداری شده از طریق دستگاه کارتخوان با تعداد نان عرضه شده به مشتریان ضروری بوده و مغایرت احتمالی تعداد نان تحویلی با تراکنش ثبتی در دستگاه، تخلف گرانفروشی محسوب می شود.
۹_ شهروندان محترم می توانند گزارشات و شکایات خود در زمینه تخلفات صنفی در سامانه ۱۲۴ ثبت و پیگیری نمایند.

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 15 =