تکریم و رعایت حقوق سالمندان از جمله اولویت های اصلی جامعه می باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری، فرماندار شهرضا در جلسه شورای سالمندان اظهارداشت: با توجه به کاهش نرخ رشد جمعیت و رو به اتمام بودن فرصت پنجره جمعیتی جوانان کشور و در نتیجه روند پیری در دهه های آینده، شورای سالمندی باید هم اکنون پرداختن به این مقوله را از اولویت‌های خود […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری، فرماندار شهرضا در جلسه شورای سالمندان اظهارداشت: با توجه به کاهش نرخ رشد جمعیت و رو به اتمام بودن فرصت پنجره جمعیتی جوانان کشور و در نتیجه روند پیری در دهه های آینده، شورای سالمندی باید هم اکنون پرداختن به این مقوله را از اولویت‌های خود بداند.
وی افزود: با توجه به جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی، روحی و روانی جمعیت سالمندی، ادارات باید برنامه‌های خود را به صورت ویژه ارائه کنند و شورای سالمندان به طور مرتب و فصلی با حضور کلیه اعضا برگزار و در هر جلسه دو دستگاه اجرائی گزارش مفصلی از نحوه‌ اجرای آیین‌نامه شورای سالمندان را ارائه نمایند.
جعفری بیان کرد: دستگاه های مسئول ایجاد نگرش مثبت در سالمندان و آموزش شیوه زندگی سالم مشتمل بر توصیه‌های تغذیه‌ای، ورزشی، بهداشت روان به سالمندان را باید در ادارات و جامعه در دستورکار خود قرار دهند و نسبت به اطلاع‌رسانی خدمات، با هماهنگی دبیرخانه شورا اقدام کنند.
فرماندار شهرضا با اشاره به پروژه خانه مهر بیان کرد: بهره‌برداری از پروژه خانه مهر نباید به طول بیانجامد و به دلیل وسعت خانه مهر فازبندی و بهره‌برداری از فاز یک این پروژه باید در اولویت کار قرارگیرد.
سیدعلی موسوی، رئیس اداره بهزیستی شهرضا در ادامه جلسه با مرور مصوبات جلسات قبلی و شرح وظایف مندرج در آیین‌نامه ساماندهی سالمندان، بر اجرای این آیین نامه تأکید و از سرعت پایین پیگیری برخی از ادارات در زمینه مصوبات قبلی شورای سالمندان انتقاد کرد.
وی گفت: با توجه به جامع بودن آیین‌نامه شورای سالمندان انتظار میرود که مسئولان شهرستان با مطالعه دقیق نسبت به اجرای وظایف خود در این آیین نامه اهتمام ویژه داشته باشند.
در ادامه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره خانه مهر نیز از فعالیت‌ها و پیشرفت پروژه خانه مهر گزارشی ارائه و از فرماندار، شورای اسلامی شهرهای شهرضا و منظریه و شهرداران این دو شهر بابت حل مشکل حریم خانه مهر تقدیر نمود.
جلسه شورای سالمندان با حضور فرماندار، معاون سیاسی فرماندار، ریاست و کارشناس مراکز اداره بهزیستی و نمایندگان ادارات شهرستان در سالن شهید باهنر فرمانداری برگزار گردید.

برچسب ها :
مطالب مشابه

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱

دکتر جعفری فرماندار شهرضا: در نظام اسلامی هیچ چیزی بالاتر از یاری مظلوم و برقراری عدالت وجود ندارد.

۱۶ شهریور ۱۴۰۱

#دولت_مردم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، همزمان با گرامیداشت هفته دولت و با حضور دکتر جوهری مدیر کل دفتر امور روستایی، مهندس امانی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ، دکتر بهزادفر بخشدار، مهندس صفرپور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، جمعی از مسئولین ادارات و برخی از کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی طرح های آبیاری کم فشار مورد افتتاح قرار گرفت. طرح مورد افتتاح در سطح ۲۸ هکتار که ۲۰ هکتار آبیاری کم فشار تیپ و ۸ هکتار قطره ای با اعتباری معادل سیزده میلیارد ریال به بهره برداری رسیده که از این مبلغ معادل یازده میلیارد و دویست میلیون ریال بلاعوض دولتی و مبلغ دو میلیارد وسیصد میلیون ریال از محل خودیاری کشاورزان هزینه گردیده است. اجرای این طرح باعث افزایش راندمان آبیاری از سی درصد به حدود هشتاد درصد و افزایش میزان تولید در واحد سطح تا حدود ۱/۵ برابر گردیده است.

۸ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، همزمان با گرامیداشت هفته دولت ، یک واحد گلخانه تولید سبزی وصیفی واقع درمزرعه تل سرخ شهرستان شهرضا باحضور دکتر جعفری فرماندار ، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری،معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری،بخشدار مرکزی، معاون مدیریت باغبانی سازمان و جمعی از روسای ادارات و ارگانها افتتاح گردید.گلخانه مذکور با مساحت ۱۰۷۰۰ مترمربع جهت تولید محصول سبزی و صیفی به بهره برداری رسید.
لازم به ذکر است با افتتاح این گلخانه ۱۱ نفر اشتغال مستقیم ایجاد و سالیانه ۱۵۰ تن انواع محصول سبزی و صیفی تولیدخواهد شد.

۵ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 15 =