کاهش ۱۲٫۵ درصدی حوادث در شهرضا نسبت به سال گذشته

منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در جلسه شورای مدیریت بحران شهرضا با بیان اینکه فرماندهی حادثه بسیار مهم است، اظهار داشت: وزارت بهداشت در بیماری کرونا به دلیل تخصصی بودن فرماندهی آن را بر عهده گرفت. وی با بیان اینکه اضطرار کرونا سبب شد که آموزش و پرورش به سمت آموزش آنلاین برود، […]

منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در جلسه شورای مدیریت بحران شهرضا با بیان اینکه فرماندهی حادثه بسیار مهم است، اظهار داشت: وزارت بهداشت در بیماری کرونا به دلیل تخصصی بودن فرماندهی آن را بر عهده گرفت.
وی با بیان اینکه اضطرار کرونا سبب شد که آموزش و پرورش به سمت آموزش آنلاین برود، افزود: مدیران دستگاه‌ها باید از دل مخاطرات فرصت‌هایی برای حل مشکلات به دست آورند.
شیشه‌فروش با اشاره به قانون مدیریت بحران و وظایف دستگاه‌ها گفت: در هر اداره‌ای یک نفر باید مسؤول مدیریت بحران شود که سبب می‌شود بانک اطلاعات حوادث و مخاطرات را داشته باشیم، ۵۳ مخاطره در کشور شناسایی شده که در استان اصفهان ۴۲ و در شهرستان شهرضا نیز ۳۷ مخاطره شناسایی شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه سیل، زلزله، فرونشست زمین، گردوغبار، سرمازدگی و مخاطرات جوی شهرضا را تهدید می‌کند، بیان کرد: هر دستگاهی باید طرح پاسخ به خطرات را آماده کند، مخاطرات آب و هوایی کشاورزی را تهدید می‌کند باید جهاد کشاورزی طرح پاسخ به بحران و کاهش خطر را تهیه کند.
وی با بیان اینکه همه ادارات باید در برابر خطرات بیمه شود، ادامه داد: لایروبی رودخانه‌ها و مسیل‌ها باید در شهرضا انجام شود، شهرضا معین سمیرم و مبارکه است و باید قبل از وقوع حادثه هماهنگی‌های لازم بین ادارات این شهرستان‌ها انجام شود.
شیشه‌فروش با بیان اینکه سایت‌های اسکان اضطراری باید در شهرضا مشخص شود، خاطرنشان کرد: طرح کاهش خطر و پاسخ به بحران باید با همکاری دانشگاه‌های شهرضا آماده شود و ظرف یکسال آینده مطالعات شناسایی مخاطرات انجام شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تأکید بر اینکه مدیریت بحران باید برای ایام نوروز که وزش باد شدید و بارندگی اعلام شده در آماده‌باش باشد، خاطرنشان کرد: در ایام نوروز سیستم کشیک باید فعال شود، و مدیر دستگاه های اجرایی علاوه بر حضور خود باید جانشین اول و دوم خود را نیز در ایام نوروز مشخص کند.
وی تصریح کرد: بررسی که با آمار آتش‌نشانی، اورژانس، هلال احمر و شهرداری‌ها انجام شد بر این اساس از اول سال تاکنون ۱۲٫۵ درصد کاهش رخداد حوادث نسبت به سال گذشته ار در شهرضا داشته‌ایم.

برچسب ها :
مطالب مشابه

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱

دکتر جعفری فرماندار شهرضا: در نظام اسلامی هیچ چیزی بالاتر از یاری مظلوم و برقراری عدالت وجود ندارد.

۱۶ شهریور ۱۴۰۱

#دولت_مردم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، همزمان با گرامیداشت هفته دولت و با حضور دکتر جوهری مدیر کل دفتر امور روستایی، مهندس امانی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ، دکتر بهزادفر بخشدار، مهندس صفرپور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، جمعی از مسئولین ادارات و برخی از کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی طرح های آبیاری کم فشار مورد افتتاح قرار گرفت. طرح مورد افتتاح در سطح ۲۸ هکتار که ۲۰ هکتار آبیاری کم فشار تیپ و ۸ هکتار قطره ای با اعتباری معادل سیزده میلیارد ریال به بهره برداری رسیده که از این مبلغ معادل یازده میلیارد و دویست میلیون ریال بلاعوض دولتی و مبلغ دو میلیارد وسیصد میلیون ریال از محل خودیاری کشاورزان هزینه گردیده است. اجرای این طرح باعث افزایش راندمان آبیاری از سی درصد به حدود هشتاد درصد و افزایش میزان تولید در واحد سطح تا حدود ۱/۵ برابر گردیده است.

۸ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، همزمان با گرامیداشت هفته دولت ، یک واحد گلخانه تولید سبزی وصیفی واقع درمزرعه تل سرخ شهرستان شهرضا باحضور دکتر جعفری فرماندار ، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری،معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری،بخشدار مرکزی، معاون مدیریت باغبانی سازمان و جمعی از روسای ادارات و ارگانها افتتاح گردید.گلخانه مذکور با مساحت ۱۰۷۰۰ مترمربع جهت تولید محصول سبزی و صیفی به بهره برداری رسید.
لازم به ذکر است با افتتاح این گلخانه ۱۱ نفر اشتغال مستقیم ایجاد و سالیانه ۱۵۰ تن انواع محصول سبزی و صیفی تولیدخواهد شد.

۵ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =