چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
۱۸:۰۰:۴۲

طرح جامع خطرپذیری شهرضا باید تدوین شود

طرح جامع خطرپذیری شهرضا باید تدوین شود سید امیر جعفری، فرماندار شهرستان شهرضا در جلسه مدیریت بحران شهرستان با تأکید بر اینکه طرح جامع خطرپذیری شهرستان شهرضا با هدف شناسایی و بررسی آسیب‌پذیری همه مناطق نسبت به حوادث غیرمترقبه طبیعی باید تدوین شود، اظهار داشت: هر دستگاهی باید ضمن شناسایی تهدیدات حوزه مأموریت خود، طرح […]

طرح جامع خطرپذیری شهرضا باید تدوین شود
سید امیر جعفری، فرماندار شهرستان شهرضا در جلسه مدیریت بحران شهرستان با تأکید بر اینکه طرح جامع خطرپذیری شهرستان شهرضا با هدف شناسایی و بررسی آسیب‌پذیری همه مناطق نسبت به حوادث غیرمترقبه طبیعی باید تدوین شود، اظهار داشت: هر دستگاهی باید ضمن شناسایی تهدیدات حوزه مأموریت خود، طرح پاسخ به بحران را نیز آماده کند.
فرماندارشهرضا با بیان اینکه در مواجهه با بحران و چالش‌ها به دنبال پیشگیری هستیم، افزود: شهرداری باید طرح‌های پهنه‌بندی و خطرپذیری با هدف مدیریت زلزله و اسکان اضطراری را در دستور کار خود قرار دهد.
وی افزود: در صورت آمادگی دستگاه‌ها برای مقابله با بحران و تهیه نمودن طرح پاسخ تا حدودی می‌تواند بحران را در اسرع وقت با کمترین هزینه مدیریت کرد.
جعفری با تأکید بر ارتقای هماهنگی‌ها در صحنه حوادث، تهیه طرح خطرپذیری مکان‌های پر خطر، اندیشیدن تمهیدات لازم قبل از وقوع حوادث طبیعی و برگزاری رزمایش‌های آمادگی، گفت: تلفیق مدیریت دانش و تجربه در مدیریت حوادث طبیعی بسیار موثر است.
فرماندار شهرضا خاطرنشان کرد: باید به دنبال فرهنگ سازی و افزایش آگاهی‌های عمومی و گسترش فرهنگ ایمنی در مواجهه و مقابله با خطرات باشیم و در این زمینه ارتقای دانش مدیریت بحران در عموم مردم امری ضروری است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

سند تک برگ ۴ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی شهرضا صادر شد

۱۵ مهر ۱۴۰۲

۵۵ هزار نفر در شهرستان شهرضا زیر پوشش بیمه سلامت هستند

۲۳ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش روز دوشنبه سیناخبر محمدحسن نادری با بیان اینکه شهرستان شهرضا حدود ۲۸۰ کیلومتر راه شامل راه‌های اصلی، روستایی و بزرگراه دارد، اظهار کرد: اداره راه و شهرسازی این شهرستان در حوزه راهسازی تاکنون ۱۱ کیلومتر از جاده شهرضا به سمت اصفهان را تعریض و عملیات دوبانده‌سازی جاده را انجام داده است. نادری با […]

۱۶ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش روز دوشنبه سیناخبر عبدالرضا میرزائی گفت:  ۲۷نفر  از بیماران صعب‌العلاج با درجه ناتوانی حاد و زمین‌گیر با پرداخت هزینه پرستاری، در منزل نگهداری می‌شوند. میرزایی افزود: در سال ۱۴۰۱مبلغ ۹۳۴میلیون ریال از محل منابع دولتی و مردمی بابت هزینه‌های درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج  و در سه ماهه اول امسال ۲۴۰میلیون ریال هزینه […]

۱۶ مرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − سه =