بازدید فرماندار شهرستان شهرضا از شهرک گلخانه ای فرتاک قصرجم امین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا دکتر جعفری فرماندار شهرستان شهرضا و دکتر بهزاذفر بخشدار از بزرگترین گلخانه منطقه قصرچم بازدید نمودند. این گلخانه در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و مساحت کل گلخانه ها ۲۱هکتار در محور جاده شهرضا به سمیرم مقابل روستای قصرچم احداث گردیده است. تولیدات این گلخانه انواع صیفی جات […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا دکتر جعفری فرماندار شهرستان شهرضا و دکتر بهزاذفر بخشدار از بزرگترین گلخانه منطقه قصرچم بازدید نمودند.
این گلخانه در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و مساحت کل گلخانه ها ۲۱هکتار در محور جاده شهرضا به سمیرم مقابل روستای قصرچم احداث گردیده است.
تولیدات این گلخانه انواع صیفی جات شامل فلفل دلمه رنگی، بادمجان و گوجه فرنگی می باشد که توان تولیدی آن در سال حدود ۳۰۰۰تن می باشد.
عمده محصولات تولید شده گلخانه فرتاک قصرجم به اوراسیا، امارات، قطر و عراق صادر می شود و حدود ۱۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حال حاضر مشغول به کار هستند.
شایان ذکر است کلیه مراحل ساخت گلخانه، اعم از تولید قطعات و نصب ادوات در محل شرکت متناسب با شرایط کاشت، داشت و برداشت صورت گرفته و مدام با توجه به تکنولوژی روز در حال ارتقاء می باشد.
گلخانه فرتاک قصرجم با استفاده از دانش روز مجهز به سیستم کنترل هوشمند و برنامه ریزی نرم افزاری است که متناسب با نیازهای اقلیمی و منطقه ای توسط متخصصان مجموعه خود طراحی و تکمیل شده است.
در این گلخانه در راستای تحقق شعار سال ۱۳۹۶ که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی نام گذاری شده بود کلیه امکانات و تحهیزات بومی و از داخل کشور تهیه شده و تنها ۵درصد امکانات از خارج کشور تهیه شده است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وتکریم و معارفه رئیس بنیاد شهید شهرضا

۲۰ آذر ۱۴۰۱
روابط عمومی فرمانداری شهرضا: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در شهرضا گفت: آموزش و پیشگیری موثرترین راه مبارزه با مواد مخدر بوده و باید برای آن تلاش و اهتمام جدی شود.

مواد مخدر شهرستان شهرضا

۲۱ آبان ۱۴۰۱

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱

دکتر جعفری فرماندار شهرضا: در نظام اسلامی هیچ چیزی بالاتر از یاری مظلوم و برقراری عدالت وجود ندارد.

۱۶ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 8 =