چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
۱۸:۰۹:۰۸

بازدید فرماندار شهرستان شهرضا از شهرک گلخانه ای فرتاک قصرجم امین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا دکتر جعفری فرماندار شهرستان شهرضا و دکتر بهزاذفر بخشدار از بزرگترین گلخانه منطقه قصرچم بازدید نمودند. این گلخانه در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و مساحت کل گلخانه ها ۲۱هکتار در محور جاده شهرضا به سمیرم مقابل روستای قصرچم احداث گردیده است. تولیدات این گلخانه انواع صیفی جات […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا دکتر جعفری فرماندار شهرستان شهرضا و دکتر بهزاذفر بخشدار از بزرگترین گلخانه منطقه قصرچم بازدید نمودند.
این گلخانه در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و مساحت کل گلخانه ها ۲۱هکتار در محور جاده شهرضا به سمیرم مقابل روستای قصرچم احداث گردیده است.
تولیدات این گلخانه انواع صیفی جات شامل فلفل دلمه رنگی، بادمجان و گوجه فرنگی می باشد که توان تولیدی آن در سال حدود ۳۰۰۰تن می باشد.
عمده محصولات تولید شده گلخانه فرتاک قصرجم به اوراسیا، امارات، قطر و عراق صادر می شود و حدود ۱۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حال حاضر مشغول به کار هستند.
شایان ذکر است کلیه مراحل ساخت گلخانه، اعم از تولید قطعات و نصب ادوات در محل شرکت متناسب با شرایط کاشت، داشت و برداشت صورت گرفته و مدام با توجه به تکنولوژی روز در حال ارتقاء می باشد.
گلخانه فرتاک قصرجم با استفاده از دانش روز مجهز به سیستم کنترل هوشمند و برنامه ریزی نرم افزاری است که متناسب با نیازهای اقلیمی و منطقه ای توسط متخصصان مجموعه خود طراحی و تکمیل شده است.
در این گلخانه در راستای تحقق شعار سال ۱۳۹۶ که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی نام گذاری شده بود کلیه امکانات و تحهیزات بومی و از داخل کشور تهیه شده و تنها ۵درصد امکانات از خارج کشور تهیه شده است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

سند تک برگ ۴ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی شهرضا صادر شد

۱۵ مهر ۱۴۰۲

۵۵ هزار نفر در شهرستان شهرضا زیر پوشش بیمه سلامت هستند

۲۳ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش روز دوشنبه سیناخبر محمدحسن نادری با بیان اینکه شهرستان شهرضا حدود ۲۸۰ کیلومتر راه شامل راه‌های اصلی، روستایی و بزرگراه دارد، اظهار کرد: اداره راه و شهرسازی این شهرستان در حوزه راهسازی تاکنون ۱۱ کیلومتر از جاده شهرضا به سمت اصفهان را تعریض و عملیات دوبانده‌سازی جاده را انجام داده است. نادری با […]

۱۶ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش روز دوشنبه سیناخبر عبدالرضا میرزائی گفت:  ۲۷نفر  از بیماران صعب‌العلاج با درجه ناتوانی حاد و زمین‌گیر با پرداخت هزینه پرستاری، در منزل نگهداری می‌شوند. میرزایی افزود: در سال ۱۴۰۱مبلغ ۹۳۴میلیون ریال از محل منابع دولتی و مردمی بابت هزینه‌های درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج  و در سه ماهه اول امسال ۲۴۰میلیون ریال هزینه […]

۱۶ مرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 20 =