چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۳:۵۸:۳۰

بازدید فرماندار شهرستان شهرضا از شهرک گلخانه ای فرتاک قصرجم امین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا دکتر جعفری فرماندار شهرستان شهرضا و دکتر بهزاذفر بخشدار از بزرگترین گلخانه منطقه قصرچم بازدید نمودند. این گلخانه در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و مساحت کل گلخانه ها ۲۱هکتار در محور جاده شهرضا به سمیرم مقابل روستای قصرچم احداث گردیده است. تولیدات این گلخانه انواع صیفی جات […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا دکتر جعفری فرماندار شهرستان شهرضا و دکتر بهزاذفر بخشدار از بزرگترین گلخانه منطقه قصرچم بازدید نمودند.
این گلخانه در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و مساحت کل گلخانه ها ۲۱هکتار در محور جاده شهرضا به سمیرم مقابل روستای قصرچم احداث گردیده است.
تولیدات این گلخانه انواع صیفی جات شامل فلفل دلمه رنگی، بادمجان و گوجه فرنگی می باشد که توان تولیدی آن در سال حدود ۳۰۰۰تن می باشد.
عمده محصولات تولید شده گلخانه فرتاک قصرجم به اوراسیا، امارات، قطر و عراق صادر می شود و حدود ۱۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حال حاضر مشغول به کار هستند.
شایان ذکر است کلیه مراحل ساخت گلخانه، اعم از تولید قطعات و نصب ادوات در محل شرکت متناسب با شرایط کاشت، داشت و برداشت صورت گرفته و مدام با توجه به تکنولوژی روز در حال ارتقاء می باشد.
گلخانه فرتاک قصرجم با استفاده از دانش روز مجهز به سیستم کنترل هوشمند و برنامه ریزی نرم افزاری است که متناسب با نیازهای اقلیمی و منطقه ای توسط متخصصان مجموعه خود طراحی و تکمیل شده است.
در این گلخانه در راستای تحقق شعار سال ۱۳۹۶ که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی نام گذاری شده بود کلیه امکانات و تحهیزات بومی و از داخل کشور تهیه شده و تنها ۵درصد امکانات از خارج کشور تهیه شده است.

برچسب ها :
مطالب مشابه
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، احمد امانی رییس هیات بازرسی انتخابات شهرستان بیان داشت: این هیات فعالیت خود را از ۴ ماه پیش در راستای چهار محور رقابت سالم، امنیت، سلامت و مشارکت آغاز کرده و تاکنون ۱۱ جلسه هماهنگی، آموزشی و مانور انتخابات داشته است.امانی بیان داشت: در حوزه انتخابیه شهرستان های شهرضا و […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

فرمانداری شهرستان شهرضا در بین۲۸ فرمانداری استان موفق به کسب رتبه اول و در بین فرمانداری های کشور رتبه عالی را در ارزیابی عملکرد کسب کرد. فرماندارشهرضا گفت: این ارزیابی بر اساس۸شاخص و ۵١ محور صورت گرفته است.

۲ اسفند ۱۴۰۲

سند تک برگ ۴ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی شهرضا صادر شد

۱۵ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 2 =