دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲
۱۰:۴۳:۴۵

ممنوعیت حضور دانش‌آموزان با علامت سرماخوردگی در مدارس شهرضا

سرپرست فرمانداری شهرضا گفت: در صورت بروز علایم عمومی سرماخوردگی، حتی در صورت منفی بودن تست کرونای دانش‌آموز و عدم تزریق واکسن از حضور آن‌ها در مدرسه تا رفع کامل علایم بیماری و گواهی پزشک معتمد ممانعت به عمل آید. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری، سرپرست فرمانداری شهرضا در جلسه ستاد […]

سرپرست فرمانداری شهرضا گفت: در صورت بروز علایم عمومی سرماخوردگی، حتی در صورت منفی بودن تست کرونای دانش‌آموز و عدم تزریق واکسن از حضور آن‌ها در مدرسه تا رفع کامل علایم بیماری و گواهی پزشک معتمد ممانعت به عمل آید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری، سرپرست فرمانداری شهرضا در جلسه ستاد کرونا شهرضا با تقدیر از بسیجیان در اجرای طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: در جهان مبتلایان به کرونا ۴ و ۵ رقمی است و در ایران ۳ رقمی شده و فوت بر اثر کرونا بسیار کاهش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه در سه هفته گذشته تنها یک مورد فوتی در شهرضا بر اثر کرونا داشته‌ایم، افزود: این مورد نباید سبب عادی‌انگاری مردم شود.
وی در ادامه گفت: در ستاد کرونای استان مصوب شده با توجه به احتمال گسترش سویه اُمیکرون، در مدارس در صورت بروز علایم عمومی سرماخوردگی، حتی در صورت منفی بودن تست کرونای دانش‌آموز و عدم تزریق واکسن از حضور آن‌ها در مدرسه تا رفع کامل علایم بیماری و گواهی پزشک معتمد ممانعت به عمل آید؛ در ستاد استان این مصوبه اجرا شده و در شهرضا هم اجرا شود.
سرپرست فرمانداری شهرضا با تأکید بر اینکه رانندگان حمل و نقل درون و برون شهری باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کرده باشند، افزود: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در ادارات دولتی باید انجام شود و تدابیر لازم برای اقشار آسیب‌پذیری که در طول دو سال گذشته از کرونا آسیب دیده‌اند، اندیشیده شود؛ وضعیت اقتصادی تاب‌آوری مردم را پایین آورده است.
وی با تأکید بر ساماندهی وضعیت بازار و جمعه بازار شهرضا عنوان کرد: اوقاف باید نسبت به ساماندهی جمعه بازار با همکاری شهرداری، راهور، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت اقدام کند و به متخلفان اخطار داده شود، فروش هر گونه مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی در جمعه بازار ممنوع است؛ سلامت جامعه با هیچ چیز قابل تعویض نیست و در اولویت قرار دارد.
جعفری با تأکید بر اینکه دز سوم واکسن در امیکرون بسیار مهم است و مردم باید آن را مهم بدانند، خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ درصد در شهرضا واکسن نزده‌اند و باید از محدویت‌های طرح هوشمند مدیریت کرونا برای مدیریت مقابله با این بیماری استفاده کرد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید با حضور مسئولان شهرستان در روستای هونجان و نواختن زنگ نمادین اول مهر

۳ مهر ۱۴۰۲

کلیپ معرفی کتب دفاع مقدس به قلم نویسندگان بومی شهرستان، بمناسبت هفته دفاع مقدس

۳ مهر ۱۴۰۲

افتتاح نمایشگاه فانوس های شهر در محل بنیاد شهید شهرضا شامل نمایشگاه کتب نویسندگان بومی شهرستان ویژه هفته دفاع مقدس

۳ مهر ۱۴۰۲

برپایی میز خدمت نماز جمعه ۳۱ شهریور توسط اداره کتابخانه عمومی شهرضا

۳ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هجده =