دریافت خدمات اجتماعی در شهرضا با سامانه امید

سرپرست فرمانداری شهرضا گفت: ارائه خدمات اداری، آموزشی، رفاهی، حمل و نقل درون شهری و برون شهری و خدمات اجتماعی به شهروندان صرفأ با دریافت مجوز آنلاین از سامانه امید امکان پذیر است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان با تأکید بر واکسیناسیون کرونا اظهارداشت: […]

سرپرست فرمانداری شهرضا گفت: ارائه خدمات اداری، آموزشی، رفاهی، حمل و نقل درون شهری و برون شهری و خدمات اجتماعی به شهروندان صرفأ با دریافت مجوز آنلاین از سامانه امید امکان پذیر است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان با تأکید بر واکسیناسیون کرونا اظهارداشت: ارائه خدمات اجتماعی و خدماتی در شهرستان شهرضا منوط به تزریق واکسن است و براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و دستورالعمل ابلاغی طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا افراد شاغل باقی مانده در اصناف، ادارات دولتی و کلیه واحدهای خدماتی می بایست نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند و براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا حضور در محل کار و ارائه خدمات به شهروندان منوط به تزریق واکسن و یا ارائه تست pcr منفی برای مدت ۱۵ روز می باشد.

جعفری با اشاره اینکه خوشبختانه بیش از ۸۰ درصد شاغلین در کلیه شرکت ها، اصناف، ادارات، واحدهای خدماتی، آموزشی و… اقدام به واکسیناسیون نموده اند، افزود: به یاری خداوند با تکمیل فرایند واکسیناسیون ضمن تثبیت رنگبندی وضعیت آبی در شهرستان شرایط برای تسهیل در اجرای برنامه های عمومی فراهم خواهد شد.

سرپرست فرمانداری شهرضا با بیان اینکه اگر بر اثر غفلت و عدم رعایت شیوه نامه ها و واکسیناسیون رنگ‌بندی ها بازگشت، مجددأ ناچار به اعمال محدودیت خواهیم شد.

وی با بیان اینکه میزان مرگ و میر و بستری به دلیل افزایش آمار واکسیناسیون کاهش محسوسی پیدا کرده است، افزود: این موضوع خود به تنهایی نشان دهنده اثر بخشی واکسن در جامعه می باشد.

جعفری با اشاره به سامانه امید، طرح مدیریت هوشمند کرونا در کشور بیان کرد: سامانه امید در حال کامل شدن است، کلیه اطلاعات کارمندان دولت، سازمان‌ها و ادارات، اصناف، شرکت ها و… به این سامانه هدایت می‌شود.

سرپرست فرمانداری شهرضا ادامه داد: تا زمانیکه معدود افراد باقی مانده واکسینه نشوند شرایط جامعه شکننده خواهد بود، براین اساس برای ورود به ادارات و دریافت هر نوع خدمات، آموزشی، اداری و… شهروندانی که هنوز اقدام به واکسیناسیون نکرده اند، حتما باید تست پی سی آر منفی ارائه دهند.

وی با بیان اینکه موضوع کرونا یک موضوع چند وجهی است، افزود: تاریخ بشر نشان داده پاندمی ها پایان می پذیرد،انسان به طور قطع باهمکاری یکدیگر بر ویروس کرونا پیروز خواهند شد. قطع زنجیره انتقال بسیار مهم است و با تولید واکسن، امید قطع ویروس بیشتر شده است.

جعفری با بیان اینکه پنج پیک کرونا را پشت سر گذاشتیم و امروز کشور و استان اصفهان آبی است، افزود: با همراهی مردم شهرستان شهرضا آمار واکسیناسیون به بیش از ۸۵ درصد رسیده است و باید این آمار را به ۹۰ درصد برسانیم.

سرپرست فرمانداری شهرضا گفت: همانطور که امیکرون (Omicron) به واسطه تبعیض فاحش در توزیع واکسن در جهان بویژه در قاره آفریقا و نزدن واکسن شیوع پیدا کرده است. ضرورت دارد ۱۰ تا ۱۵ درصدی که تا کنون اقدام به واکسیناسیون ننموده اند با در نظر گرفتن سلامت خود و همشهریان عزیز با سرعت اقدام نمایند.

وی با تأکید بر اینکه وقتی رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید واکسن می زنند حجت شرعی برای مؤمنین و متدینین فراهم می شود، افزود: بررسی کاهش محسوس افراد بستری شده و میزان مرگ و میر هم یک حجت عقلی برای تأیید افراد می باشد.

جعفری با بیان اینکه اگر جلسه ای در ادارات تشکیل شد باید دستورالعمل های هوشمند کرونا و رعایت شیوه نامه ها در آن اجرا شود بیان کرد: اجرای هر برنامه در شهر منوط به دریافت مجوز از ستاد مقابله با کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

سرپرست فرمانداری شهرضا با بیان اینکه باید از ظرفیت بسیج در طرح شهدای سلامت استفاده کرد، گفت: به دنبال شیوع سویه جدیدکرونا به نام امیکرون آماده باش و هوشیار باش مضاعف به دستگاه های ذی ربط ابلاغ گردیده است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

طی حکمی از سوی مدیرعامل گاز استان،مهندس بهارلو به عنوان سرپرست جدید اداره گاز شهرضا معرفی شد

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، با توجه به اجرایی شدن طرح هوشمندسازی یارانه نان و ضرورت ایجاد زمینه های لازم برای ورود به مرحله ی آزادسازی قیمت گندم و آرد یارانه دار در اجرای بهینه ی طرح عظیم مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، عناوین تخلفات احتمالی در سطح واحدهای نانوایی شهرستان به شرح ذیل می باشد:

۱_ نصب تابلوی مشخصات و نرخنامه در واحدهای نانوایی و در معرض دید خریداران الزامی می باشد.
۲_ رعایت ساعات پخت در سه شیف کاری ضروری است.
۳_ قیمت مصوب نان ساده، کنجددار و نایلون در دستگاههای کارتخوان ثبت گردیده است.
۴_ در صورت عدم مطابقت اطلاعات مندرج در دستگاه کارتخوان، نانوایان موظف به مراجعه و اصلاح اطلاعات از طریق اتحادیه صنفی و بانک عامل می باشد.
۵_ رعایت وزن و قیمت مصوب نان ساده و کنجدی طبق تابلو مشخصات ضروری است.
۶_ نانوایان موظفند دستگاه کارتخوان هوشمند را برای امکان انتخاب خرید در. اختیار مشتریان قرار دهند.
۷_ حق انتخاب نان ساده یا کنجدی در دستگاه کارتخوان هوشمند با مشتری بوده و فروش اجباری نان کنجدی تخلف صنفی محسوب می گردد.
۸_مطابقت تعداد نان خریداری شده از طریق دستگاه کارتخوان با تعداد نان عرضه شده به مشتریان ضروری بوده و مغایرت احتمالی تعداد نان تحویلی با تراکنش ثبتی در دستگاه، تخلف گرانفروشی محسوب می شود.
۹_ شهروندان محترم می توانند گزارشات و شکایات خود در زمینه تخلفات صنفی در سامانه ۱۲۴ ثبت و پیگیری نمایند.

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بهره برداری از پروژه گاز رسانی به کارخانه های آسفالت فاز دشت جم و آریانفر و شرکا انجام شد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱

به مناسبت هفته تعاون از تعاونی های برتر شهرستان تجلیل به عمل آمد

۱۹ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 16 =