امروز بهترین امر به معروف دعوت مردم به واکسن زدن است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری، سرپرست فرمانداری شهرضا در جلسه ستاد احیا شهرستان شهرضا با تأکید بر اینکه باید کار فرهنگی در پارک ها مردمی باشد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب عینی و یک موضوع بسیار مهم و از جمله مسائلی است که در نظام حکمرانی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا، سید امیر جعفری، سرپرست فرمانداری شهرضا در جلسه ستاد احیا شهرستان شهرضا با تأکید بر اینکه باید کار فرهنگی در پارک ها مردمی باشد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب عینی و یک موضوع بسیار مهم و از جمله مسائلی است که در نظام حکمرانی در صدر قرار دارد و یک موضوع اصلی است.

وی بیان کرد: قانون اساسی درخصوص امر به معروف یک اصل راهبردی دارد، اصل هشتم می‌گوید: در جمهوری اسلامی ایران دعوت به خیر، امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای است همگانی و متقابل بر عهده مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت، شرایط و حدود و کیفیت آن را قانون معین می‌کند.

جعفری با بیان اینکه شروط امر به معروف و نهی از منکر باید در نظر گرفته شود، افزود: امر به معروف و نهی از منکر آداب دارد، باید آداب و شرایط یک آمر و ناهی و مقتضیات زمان و مکان را در یک دوره آموزشی به افراد آموزش داده شود.

سرپرست فرمانداری شهرضا با بیان اینکه دستگاه های فرهنگی باید وارد شوند، گفت: دایره امر به معروف و نهی از منکر بسیار وسیع است، امروز بهترین امر به معروف دعوت مردم به واکسن زدن است و ترک آن یک منکر است و نیاز فوری جامعه است، کارهای خوبی در حوزه اطلاع رسانی درباره واکسیناسیون شهرضا انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه موضوع فرهنگ یک موضوع زیربنایی و ریشه‎ای است، عنوان کرد: باید محیط را برای کارهای فرهنگی امن کرد، اقامه نماز جماعت باید در پارک ها احیا شود، کانون های فرهنگی مساجد و پایگاه های بسیج مساجد اطراف پارک ها باید در هفته برنامه هایی را تدوین کنند.

جعفری با بیان اینکه اماکن مخروبه در سطح شهر سبب تجمع معتادان می‌شود و بهداشت عمومی به خطر می‌افتد، ادامه داد: باید لیست این اماکن تهیه و به فرمانداری ارائه شود، مکان های متروکه باید سرو سامان پیدا کنند.

سرپرست فرمانداری شهرضا اضافه کرد: تیم های تذکر لسانی آموزش دیده لازم است با همکاری بسیج طلاب، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه فرهنگی احیا شود.

وی با بیان اینکه در حوزه دستگاه های دولتی هیچ مانعی وجود ندارد، گفت: موانع قانونی باید در حوزه امر به معروف و نهی از منکر برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه ابعاد امر به معروف و نهی از منکر باید گسترش پیدا کند، خاطر نشان کرد: فضا و سیمای شهر، پارک ها و مکان های عمومی که محل تجمع افراد ناخلف شده باید ساماندهی و امنیت پارک ها تأمین شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری از مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان؛ با عنایت به صدور هواشناسی سطح نارنجی مبنی بر تشدید فعالیت سامانه بارشی و ناپایدار جوی از دوشنبه مورخ ۱۰/۱۱/۱۴۰۱ لغایت پایان روز چهارشنبه مورخ۱۲/۱۱/۱۴۰۱ در تمامی مناطق استان به‌خصوص در ارتفاعات و مناطق غرب و جنوب همراه با بارش باران و برف، تندباد، […]

۹ بهمن ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا از بخشداری؛ جلسه کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر بخش مرکزی با حضور جناب آقای مهندس محمدی بخشدار مرکزی شهرستان و مسئولان ادارات عضو کمیته ، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ، دهیاران ، رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی، کارشناسان بخشداری برگزار شد. در این جلسه آقای […]

۲ بهمن ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا؛«حمید صالحی» با حکم مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان به‌عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان شهرضا منصوب گردید. مراسم تکریم محمدصادقی سرپرست سابق و معارفه حمید صالحی به‌عنوان سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان شهرضا با حضور دکتر جعفری فرماندار این شهرستان، مهدی اعراب سرپرست معاونت توسعه […]

۲ بهمن ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرضا از بخشداری؛ به مناسبت میلاد سراسر نور  حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت مقام زن و مادر، مراسم جشنی در امامزاده علی‌اکبر (ع) با همکاری  اداره اوقاف و امور خیریه، دهیاری و شورای اسلامی روستای امامزاده علی‌اکبر( ع)  برگزار شد. در این مراسم از مادران و همسران شهدا، همسران […]

۲ بهمن ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =